Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A szlovákok valóban nem...

A szlovákok valóban nem szeretik a Magyarokat, vagy ez csak a média kitalációja?

Figyelt kérdés

Tudom, nem lehet egy országra rámondani, hogy utál egy nemzetet, de ...


Hallottam, hogy nem kedvelik a magyarokat. De, ez mennyire igaz?


Mindig csak az ismerőseim, akik nagyon büszkék a magyarságukra, Ők szidják a szlovákokat.


Meg egyszer volt, hogy megvertek Szlovákiában egy magyart, mert magyarul beszélt.


Meg, hogy nem lehet a hivatalokban Magyarul megszólalni.



Ez mennyire igaz?


Kimegyek Szlovákiába, meglátják a magyar rendszámú autóm, megdobálnak féltéglával?


És ha utálnak minket, akkor miért, hogy kezdődött ez el?


2011. dec. 4. 18:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A köznyelvet és a hivatali nyelvet nem lehet összekeverni. A köznyelvben az emberek azért beszélgetnek, hogy megértsék egymást. Meg is fogják, akkor is, ha nem azonos hangzású szavakat használnak.

A hivatali nyelvben egyrészt van kötelező szabályzat, másrészt a konkrét ember mentalitása. Van hivatali ember, aki nem akarja megérteni a másikat. Akik őt odatették hasznot húznak ebből, így kerülnek hatalomra.

Ez természetellenes állapot, bármennyire is szeretnék - akár Szlovákiában - elfogadtatni.

Svájcban például - de más konszolidált országokban is - egészen jól kitalálták a nem két, hanem többnyelvű őslakosság sokféle nyelvének használhatóságát, és kifejlesztették az egyáltalán nem költséges és nem körülményes megoldásokat a hivatalokban.


Ahol a politika ilyen silány minőséget határoz meg, mindig lesznek, akik utálnak, megdobálnak, leköpnek, megvernek, őrjöngenek. Ki kell kerülni őket, minimálisra szorítani az érintkezést. Van sokkal több ember, akikkel öröm az együttlét.

2011. dec. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
79%
Nekem van egy fiatal szlovák ismerősöm (nagyon kedves) aki élsportoló. A sportban amit űz, szlovákiában annyira kimagaslóan jobb volt a többieknél, hogy nem tudott fejlődni az országban senkivel, mert nem volt hozzá illő edzőpartner. Mivel ebben a sportban a magyarok nagyon jók, ő átjött, hogy tudjon fejlődni, és itt koleszos lett, egész jól megtanult magyarul, beilleszkedett és sok barátja lett. (senki egy rossz szót nem mondott a származására soha) Havonta visszajárt a családjához, és a városban ahol lakott, találkozott a volt edzőtársaival, és "barátaival". Ők megmondták neki, hogy többet látni sem akarják, mert egy "büdös magyar" lett, gusztustalan nyelvünket megtanulta, és képes nálunk lenni, és velünk barátkozni. Szegény borzasztóan szomorú volt, hogy a saját hazájában kitaszították ezért. Szerintem ez azért kemény, nem tudom miért utálnak minket...
2011. dec. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy felvidéki kis faluban élő ismerősöm mesélte, hogy helyi szinten nincs meg ez a gyűlölködés, csupán "felülről" szítják. Egy kis faluban, ahol mindenki ismer mindekit, mért lenne ez ugyan probléma.
2012. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
82%

Én szlovákiai vagyok.

Persze vannak akik utálják a magyarokat, pont úgy mint nálatok is vannak akik a szlovákokat.

De az átlag szlovák nem ilyen. Sok szlovák lakik a magyar lakta területeken és nincs velük semmi gond. Barátkoznak. Férjem Pozsonyban dolgozik és soha nem volt semmi probléma azzal hogy ő magyar. Sőt segitőkészek. Nekem személy szerint kétszer volt problémám, akkor nagyon szidtam én is a tótokat, de később rájöttem, hogy a hölgynek volt igaza. Irodában dolgoztam és helyettesitettem a titkárnőt. És pechemre pont Zólyomról (Zvolen) hivták a főnökömet, mivel nem volt ott üzenetet akartak átadni neki. Mivel alapból paráztam,hogy nem tudok rendesen szlovákul, még jobban legyökereztem és nem értettem mit mond a nő, aztán lecseszett, hogy hogy létezhet ilyen, hogy Szlovákiában nem tudok szlovákul. Akkor nagyon kivoltam akadva, de igaza volt, hisz feljebb nem fognak a mi kedvünkért megtanulni szlovákul. Meg egyszer volt egy pozsonyi kórházban ügyem, egy paraszt tót kérdezett valamit és nem értettem. Aztán megkérdeztem egy szlováktól, hogy mit jelentett az a szó, mondat, és ő mondta, hogy ezt a szlovákok igy nem használják, azért nem hallhattam, ez amolyan tájszólással mondta a nő. Akkor ha ezt tudom, akkor letépem a fejét. :)

És vannak szlovák barátaim is.


Szóval, nem fognak bántani ha átjössz.

Aki meg utálja a magyarokat azt mind a drága politikusoknak köszönhető. Slota meg ilyenek. Ők szitják a népet.

2012. márc. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
82%

Sok országban utaztam és éltem hosszabb-rövidebb ideig.

Az átlag, falusi/kisvárosi némettel, franciával, osztrákkal, spanyollal, katalánnal, dánnal, hollanddal, olasszal, tóttal, szerbbel, orosszal, horváttal stb. soha nem volt bajom és nekik sem velem.


Kivétel nélkül minden országban barátságosak, vendégszeretőek voltak a helybeliek.


Persze ők az egyszerű emberek, nem a nagyvárosi, elidegenedett, befolyásolható, agymosott, nagyképű - akár több diplomás értelmiségi, de lényegében - prolik.


Nem akarok vidék vs város vitát nyitni, de falun valahogy barátságosabbak, normálisabban az emberek minden országban.


A média mindent felnagyít, ha nem agymossák az embereket, nincs ellenségeskedés.

2012. okt. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én Poprádon voltam, akkor erős ellenszenvet éreztem a szlovákok részéről, amikor meghallották, hogy magyarul beszélek, vagy amikor angolul kértem valamit a boltban. Ültünk a kávézóban, és minket lestek olyan éles tekintettel, hogy ölni tudtak volna vele. Anyukámat pedig nem szolgálták ki, mert meghallották, hogy magyarul társalog a többiekkel. Szépen közölték vele magyarul, hogy "mars kifele". Mondjuk ha úgy nézzük, ez a magyarokról is elmondható. Én itt lakok a szlovák határtól egy köpésnyire, és mindig átjárnak a Tescoba vásárolni. Visszahallom itthon, hogy ők ellenszenveskednek, de mi fogadjuk el, hogy idejárnak..
2016. szept. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!