Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért bunkók a magyarok?...

Miért bunkók a magyarok? (Tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Jót mosolyogtam, hogy a népszokások kategóriában tetted fel a kérdést. Mert mostanában tényleg szokásként vettük fel ezt a nem éppen megnyerő magatartást. (Mindig tisztelet a kivételeknek)


Sajnos túlságosan önzők, pénzéhesek, irigyek vagyunk, így nem tudunk segíteni másoknak, mert mindenki magával van elfoglalva. Inkább áttaposunk a másikon, hogy elérjük a célunkat, mint hogy segítsünk. Ez alatt a röpke 1,5 év alatt, mióta Budapesten élek, sikerült megtapasztalnom és egyik ámulatból a másikba esem, hogy az emberek mennyire bunkók.


A külföldivel még csak szívesen bánunk, elmakogjuk, hogy hol van Hősök tere vagy a Mátyás templom, de csak azért mert hasznot várunk tőle.


Egyébként "le se sz.rjuk" egymást" a környezetünkre igénytelenek vagyunk. Hülyének nézzük azt, aki szelektíven gyűjti a szemetet és nem dobálja szét az utcán a csoki papírt.


Zéró tolerancia!

2012. júl. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyetértek! Budapest tényleg kritikán aluli, de úgy vettem észre már falun sem olyan összetartó a nép, mint régen volt.
2012. júl. 26. 10:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem nem olyan rossz a helyzet. Csak a mogorva emberek a mogorva embereket fogják kiszúrni, a vidámak meg a vidámakat látják... :) Szerintem rengeteg színes, vidám arc van, és azt látom, hogy a társadalom is fejlődik, egyre több igény van arra az emberek részéről, hogy kulturáltan viselkedjünk egymással, és így kulturáltabban is fogunk viselkedni. Egyre többen ilyenek, szerintem minden rendben van.


Persze nem tagadom, az embereken látszódik, hogy válság van, nem csak gazdasági, hanem társadalmi és politikai is, ez pedig az emberek lelkiállapotán is kiütközik.

2012. júl. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabadna ennyire mindent a gazdasági válságra fogni. Persze mindenkinek nehezebb anyagilag, de miért nem nézzük a pozitívumokat.


Ha azt tartjuk, hogy a pénz nem boldogít, s valóban rendelkezünk értékekkel (szeretet, barátság, őszinteség, vidámság, segítőkészség stb.), akkor úgy kellene tekintenünk, hogy igen, most nehezebb a földi lét, de ez megtanít minket dolgokra. Értékelni az életet.


S egyébként tényleg igaz, hogy a vidámság vonzza a vidámságot! :)


1.voltam

2012. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Ja és még annyit, hogy sokszor úgy érzem, hogy a legtöbb magyar ember a Szeretetbankba nem tesz semmit csak ki venni szeretne.

Ezáltal tönkre teszi a magyar emberek imidzsét.


(Aki Coelho-t olvasta, tudja, mi a szeretetbank)

2012. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert így állsz hozzá. Lazán lebunkózol egy népcsoportot csak úgy csípőből. :)

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. :)

2012. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mustafa33 ***** válasza:
52%
Miattad és a hozzád hasonlókhoz.
2012. júl. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Bunkó vagy Bugsi ! :D Erről ez ugrott beéppen :)
2012. aug. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem szoktam elsőre ítélni!


Nem igazán toleráns magatartás, hogy egy tömött villamoson felpaszíroznak az ajtóra egy hátizsákkal, mire a tulajdonost megkérem, hogy legyen szíves levenni, mert nem férünk el. Válasz: "Pofád befogod" (kb.20-25 éves volt)


Állok az 1-es villamos megállójában, várom, hogy átmehessek a zebrán. Elmegy a villamos (amiről leszálltam), s nyakamba öntenek (a villamosról) fél liter vizet. A mellettem állók meg sem lepődnek. Lehet, hogy ez megszokott Pesten, de én nem tudom megszokni.


Azt sem nagyon, hogy fellöknek, nekem jönnek, szét dobálják a szemetet, ordenáré módon viselkednek a villamoson (óbégatnak, dőlnek ide - oda, majd ránk esnek stb.)


Még sorolhatnám, de szerintem ezek nem a jól neveltség előjelei. Így mondhatom, hogy bunkók.


1.

2012. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!