Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ez csak szerintem nagyon nagy...

Ez csak szerintem nagyon nagy bunkóság? Mi a fenét csináljak ezzel a lánnyal?

Figyelt kérdés

Nemrég találkoztam egy volt osztálytársnőmmel, akit évek óta nem láttam, nem beszéltem vele. Most beszélgettünk egy csomót, meg megbeszéltük, hogy majd összefutunk, találkozunk gyakrabban (nem ketten, hanem baráti társaságban). Beszéltünk a közelgő szülinapjáról is, csak említés szintjén.


Erre most rám írt, hogy nincs-e kedvem csinálni neki NÁLUNK egy szülinapi kerti bulit. Már meg is kérdezett ismerősöket. Ők panelban laknak, nekünk pedig kertes házunk van, elég nagy kerttel.


Fel vagyok háborodva. Nem értem, hogy egyszerűen hogy juthat ilyen valakinek az eszébe. Meghívatni magát máshova?! A bőr lesülne a képemről, még ha a legjobb barátomról lenne szó is, ha én ilyet csinálnék. Hogy jön ő ahhoz, hogy velem szerveztessen magának kerti bulit? Nem is ismerem az ő ismerőseit, fogalmam sincs, miféle embereket csődítene ide. Amellett, hogy ez mennyi ráfordított munka lenne a részünkről; kaja, pia, mosogatás, részegek féken tartása... Nem bírom felfogni, hogy juthat valakinek ilyen pofátlanság az eszébe. Kedvelem ezt a lányt, tudom róla, hogy nehéz helyzetben van, de most nagyon nagyot esett a szememben. Lehet, hogy őt egyszerűen másképp nevelték, másképp gondolkodik, de az én erkölcsi keretembe ilyen egyszerűen nem fér bele. Egy legjobb baráttól se kérnék soha olyat, hogy szervezzen nekem bármit, nemhogy egy olyantól, akit már évek óta nem láttam és alig ismerem. Miféle bunkóság ez?


Mit gondoltok, mit mondjak ennek a csajnak? Komolyan nem is tudom, mit válaszoljak neki. Ha az első reakciómat írnám le, akkor biztos, hogy vérig sértődne. Hajlamos vagyok nyersebb lenni a kelleténél emberekkel, származott már ebből problémám, úgyhogy nem akarok túl durva lenni és sértődést, utálkozást sem akarok, de úgy érzem, ezt azért helyre kell tenni.

Vagy mostanában ez a divat? Én vagyok talán túl merev? Nem hiszem...


2012. aug. 2. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

hát csak pislogok. Nem írtad, mennyi idős vagy, szüleiddel vagy kivel laksz. Esetleg mondhatod neki, hogy te biztosítod a helyszínt, ő meg hozza a kaját/piát és el is mosogat/takarítja a szemetet. Akkor OK.



De szerintem is irtó nagy pofátlanság veled meghívatni idegeneket a házadba!!! Biztos, hogy tartani akarod vele a kapcsolatot? Ki tudja, mit fog még kitalálni később...szerintem ez a nyers viselkedés ideje.

2012. aug. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát én is csak pislogok! 20 éves vagyok egyébként, négyen lakunk, szüleimmel, tesómmal, családi házban.


Eddig fogalmam sem volt arról, hogy ez a lány így gondolkodik, ezért mondom, már tök másképp látom. Amit írtál, hogy kaját, piát, szemételtakarítást ő biztosítja, nos, ebbe semmilyen formában nem megyek bele. Megmondom, miért. 1. Ezek után nekem semmit nem érne a szava, fogadok, hogy a többiekkel együtt leinná magát, és semmilyen kötelesség teljesítésére nem bírnám rávenni.

2. Nincs az az isten, hogy mi ide vadidegeneket beengedjünk. Ezek után, tudván, hogy így gondolkodik, képzelem, kiket hívna. Ha képes úgy gondolkodni, hogy ingyenélő módjára meghívatja magát valakihez, akkor onnan az a következő lépés, hogy "akkor hajrá, jöjjön mindenki, úgysem az én saram". Semmit nem tudnék akkor már csinálni, ha megegyeznénk is idecsődítene 40 keménybulist, akik hoznának mindenféle piákat, meg gondolom szereket, aztán itt elkezdenének törni-zúzni.

2012. aug. 2. 11:46
 3/14 A kérdező kommentje:
Persze ez a legrosszabb eset, de ennek ellenére simán el tudom képzelni. Egy házibuliban, ahol pia is van, ha csak nem tényleg nagyon normális emberek vannak, ott mindig történik valami.
2012. aug. 2. 11:47
 4/14 anonim ***** válasza:
nahát, akkor ez egyszerű. A szüleid házába nem hívhatsz idegeneket és kész.
2012. aug. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Te jó ég, mindig azt hiszem, hogy nincs lejjebb a pofátlanságban, de mégis....


Közöld vele, hogy nem, mert a szüleid nem egyeznek ebbe bele. Pont. Még a saját házadba se lennél köteles valakinek bulit rendezni, de a szüleidre sem lőcsölhetsz rá idegeneket.

2012. aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Miért kell ezen ennyire kiakadni? Megkérdezte. Az nem kerül semmibe és lehet nyitott vagy rá.

De ettől te nyugodtan mondhatod azt, hogy "Nem" anélkül, hogy ilyen vernyákolást rendezel hozzá. :) Az, hogy téged másképp neveltek az nem az ő hibája... Szerintem meg az nagyobb bunkóság, hogy kibeszéled itt a neten pocskondiázva szegényt egy kérdés miatt.

2012. aug. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szerintem meg nem. Egyébként sem kibeszélés, hiszen számomra ismeretlen embereknek beszélek egy számukra ismeretlen emberről.

Akárhogy is, nekem a pofám leszakadna, ha én csinálnék ilyet.

2012. aug. 2. 12:39
 8/14 mustafa33 ***** válasza:
Azt akarta, hogy te biztosíts mindent és álld a cehet, vagy azt, hogy valamit valamiért elven helyszínt biztosíts a bulijára, amit ő szervez, pénzel és végigcsinál! mert ha a második, akkor ez egy sima szívesség kérés, amit valamiképen meghálál, például úgy ahogy megegyeztek. Ő megkérdezte, te elutasítod. Ennyi. Mért akadsz ezen ki ennyire? Gondolom úgy éltek mint egyes német vidéken, ahol a barát is csak a küszöbig jöhet. Akkor, hogy ne tünj bunkónak, utasítsd el azzal hogy a családdo miatt nem lehet és segíts neki megfelelő (fizetős) helyszínt találni.
2012. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem volt szó róla, hogy melyik megoldás, de nem értem, mi ebben a "németes". Most én ettől ultrakonzervatív vaskalapos vagyok, hogy bunkóságnak tartom, ha valaki meghívatja magát? Érdekes, az első válaszadók is velem értenek egyet. Anyukámnak leesett az álla, amikor mondtam neki...
2012. aug. 3. 11:21
 10/14 A kérdező kommentje:

ÚRISTEN...


Na, most ezúton megkövetem magam... újraolvastam a levelét, és rájöttem, hogy teljesen félreértettem... szó sincs arról, amit írtam, csak teljesen félreértettem a szóhasználatát (hosszú lenne kifejteni) valójában ő hívott meg engem valahova... jesszusom, iszonyú hülyének érzem magam... :S

2012. aug. 3. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!