Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Bunkóság lenne ezt kérnem...

Bunkóság lenne ezt kérnem karácsonyra? Mondjuk szerintem megérdemlem.

Figyelt kérdés

szóval eldöntöttem,hogy karácsonyra csak annyit kérek: ricinus olajat,meg ilyen hajnövesztő akármiket,mert szeptemberben lett levágva a hajam és azóta SEMENNYIT nem nőtt

és azt,hogy angolul tanulhassak (tanárnál)


és szerintetek ez pofátlanság,ha ezt kérném? csakmert a ricinus olaj,meg ilyen tabletták még elmegy,mert olcsó is,és csak egyszer kell kifizetni,ha járnék angol tanárhoz,azt meg többször kellene fizetni és gondolom nem is annyira olcsó

de muszáj angolt tanulnom,mert minél hamarabb megtanulom a nyelvet,annál hamarabb kimehetnék külföldre,ami azért igazán jó lenne,mivel itt már semmi nem lennék


szerintetek?


13/l


2011. dec. 11. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérd nyugidtam.

Előbbit valószinű megkapod.


az angol tanár...az ugyis attól függ majd hogy álltok anyagilag

2011. dec. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem lenne bunkóság, bár az angoltanárt én nem értem. Az iskolában be kell ülni az angolcsoportba, ha valamit nem értesz, akkor kérdezni, és otthon az egész feladott anyagot megtanulni. Voilá, ingyen van.
2011. dec. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
84%

Hülyeség már most angoltanárhoz járnod, hacsak nem akarsz jövőre kimenni. Bár ezt erősen kétlem, és ellenzem is...


Érettségiid RENGETEGet fogsz angolt tanulni az iskolában, teljesen ingyen, csak lehetőleg ne szakmunkásképzőbe menj, hanem valami gimibe, ott akkor nyelvi osztályba...+ szorgalom.

2011. dec. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Előző, én hiába jártam olyan osztályba, ahol heti 5 órában tanultuk gimiben az angolt, a tanárunk semmit nem tanított, így el kellett járatni engem is, hogy le tudjak emeltezni belőle, meg letegyem a felsőfokút. Kérdező, az előbbit kérd, de a tanárra még ráérsz később is, amikor nyelvvizsgázni szeretnél.
2011. dec. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

de én nem akarok évekig várni ezzel

21:05 aha,ha megoldod nekem,hogy németről csak úgy elengedjenek az angolosokhoz,akik mellesleg már 6 éve angolt tanulnak,úgyhogy hiába kérdeznék bármit is,ha egy szót sem értek,akkor gratulálok

2011. dec. 11. 21:51
 6/9 anonim válasza:
Nézd, még csak 7-8-os vagy. Alig tudnak valamit az angolos is ennyi idősen. Menj akkor egy bármilyen gimnáziumba, úgyis tanítanak 2 nyelvet, ott hamar felzárkózol+elkezdesz faktra járni, meg ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor elmész angol tanárhoz (egyébként szinte mindenki megy angol tanárhoz plusz órára, mert órán rosszabb sokkal a tanítás, viszont az is elég hogy az alapokat megtanuld...).
2011. dec. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha külföldre akar menni miért ne tanulhatna külön angolon? 14 évesen már leteheti a középfokút, igaz a gimit végig unatkozza, esetleg kér felmentést és tovább gyúrja magát a felsőfokig. Nem lehetetlen, de nem is olcsó.


Lehet, hogy az iskolai nyelvoktatás ingyen van, de egy vicc az egész. 20 fős osztályokban nem lehet normálisan nyelvet tanítani. A középszintű érettségi épp hogy eléri az alapfokot. Szóval a lány nyelvet akar tanulni, akkor tanuljon :)

2011. dec. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szia! Szerintem várj még egy kicsit az angol különórával. Még csak 13 éves vagy, és érettségi előtt gondolom nem mész külföldre, tehát 18 éves korig még sok van.

Várd meg a középsulit, humán(nyelv) szakra menj, nézd meg ott hogy fogják tanítani az angolt.Biztosan többet fogsz tanulni ingyen. És ha úgyérzed, hogy annyi nem elég,és van amit nem értettél, akkor külföldre menésed előtt 2 évvel kezdj el külön angolra menni.

Nem akarlak visszatartani, de szerintem igy több értelme lenne, és anyudéknak is könnyítenél. Egy ilyen angdoltanár nem olcsó mulatság(bár ha ti nagyon jól álltok anyagilag, és megengedhetitek magatoknak, akkor kezdj el járni)Sokkal logikusabb így. Most 13 évesen ne várd el hogy folyékonyan beszélj angolul, most gondolom aztérzed, hogy nem tudsz elég jól, de hidd el középuliban megfog változni.

2011. dec. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nem tudom, aktuális-e még a kérdés, de...


Én nem értek egyet az előzőekkel, szerintem nagyon bölcs és előrelátó dolog az, ha már ilyenkor magántanárnál szeretnél tanulni. Én most 20 éves vagyok és három felsőfokúm van angolból (hosszú történet). Általános iskolában németet tanultam, angolt pedig magántanárnál (és 10 évesen kezdtem!), és így messze a legjobb voltam az egész iskolában. És biztos vagyok benne, hogy ott nem tudtam volna így megtanulni. Azok az osztálytársaim, akik ott tanultak angolul, 8-ban még a Present Simple- Present Continuous-közötti különbségeket tanulták. Máig nem tudnak angolul. Főleg általános iskolában egy rossz csoport, nehezebb fejű gyerekek nagyon hátráltatják a csoport egészének tanulását. 15 embert egyszerűen nem lehet olyan eredményesen tanítani, mint egyet, pláne, ha az az egy jófejű. Az én szüleim ezt már 3-os koromban felismerték, az akkor szakkörös angoltanár pedig mondta, hogy mindenképp járassanak magánhoz, mert belém érdemes befektetni. Az egyik legjobb döntésünk volt. Igazat adok Lomb Katónak, a 16 nyelven beszéli tolmács-nyelvzseninek, aki szerint iskolában legfeljebb ismerkedni lehet a nyelvvel, megtanulni nem. Max. óriási szorgalommal, autodidakta módon. De a megtanulására az iskola önmagában szerintem sem alkalmas, hacsak nem kéttannyelvű, vagy hasonló. Aki nem ilyenbe jár, és nem érdekli kifejezetten a nyelv, az nem fogja rendesen csak iskolában megtanulni, ahhoz több kell.


Úgyhogy szerintem vágj bele, ha esetleg eddig nem tetted és mindent bele!

2012. aug. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!