Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Másnak is vannak efféle rossz...

Másnak is vannak efféle rossz tapasztalatai a németekről?

Figyelt kérdés

Én úgy vettem észre, hogy a németek nagyon-nagyon el vannak tévedve földrajzilag. És itt nem Afrika országaira gondolok, hanem Európára.

Idén voltam Németországban, és komolyan nem tudtam, hogy sírjak-e vagy röhögjek azokon a kijelentésekről, amiket tettek. Például, hogy a magyar meg a román nyelv nem ugyanaz? Magyarország ilyen közel van?(megjegyezném, hogy cserediákprogramon voltunk, és németek is jöttek ide. Azért az kicsit sem égő. hogy azt se tudja, hova jön.) Erdély Jugoszláviában van? Így hirtelen ennyi jutott eszembe, de ezek nem egyetlen ember szájából hangzottak el, ráadásul felnőttek voltak.

Épp az előbb néztem egy ilyen térképet Európáról, ahova valaki leírta, hogy mit gondol egyes országokról. Hadd ne mondjam, hogy az egész volt keleti blokk egy nagy sötét folt volt. Könyörgöm, Csehország Németország szomszédja, semmi nem jut eszébe róla az illető németnek?

Még ha egy amerikai lenne ezeknek a helyébe, na, oké, én sem tudok minden amerikai államról mondani valamit, de egy német??


Nektek is hasonló tapasztalataitok vannak, vagy esetleg valaki pozitív véleményt is tudna mondani?



2012. okt. 30. 18:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

1. Úgy látom, nem voltam elég világos. Nem EGY ember volt.

2. Én úgy gondolom, hogy egy európainak Európát illene ismernie, legalább tudjon rábökni az országokra.

2012. nov. 1. 16:17
 12/14 anonim ***** válasza:

és te mennyire ismered Európát? minden államát ismered, hogy mivel határos pl.? meg mi a fővárosa? milyen nyelvet beszélnek? elég sok ország van ám. meg egy csomó, ami csak félig tartozik európához. szerintem mindegyiket nem tudja a magyar átlagember sem. én sem tudnám hogy most mindegyik pontosan hol van, stb. németországot persze könnyű ismerni, de mit tudsz mondjuk Grúziáról. vagy Litvániáról is olyan keveset hallunk, pedig nincs olyan messze. [link]

szerintem lehet, hogy te sem tudsz mindent? de ha igen, akkor ügyes vagy, gratulálok. csak ne várd el mindenkitől szerintem.

2012. nov. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Világos volt , de ha 2-3 emberröl van szó , akkor sem általánosíthatsz..

Ugyanakkor meg nem kell mindenkitöl elvárni hogy tudja oda vissza ezeket.

Biztos tudna töled is olyat kérdezni amit nem tudsz...

2012. nov. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
46%

"Az tény, hogy a németek hülyébbek mint mi (vagy pont hogy nem?!),"


Ne haragudjál, te melyik bolygón élsz?

A mi népünk hülye, mint a föld, még egy ilyen birka nemzet a világon nincs, mint a magyar! Szerintem nem kell részletezni, hogy miért.

Az EU-ba is a németek perkálják a legtöbbet, gazdaságilag és minden féle szempontból is fejlettek, jól csinálják a dolgaikat.

Ott nem kell elmondani az átlagnak, hogy ha emberek között élsz, akkor éjszaka 2kor nem bömbölteted a magnódat, meg azt, hogy takarítsd el magad után a koszt!

Mert egyszerűen cikinek tartja, ha sz*ros a háza eleje, vagy ha eldobja a szemetet az úton...Sőt, ha megtudja, hogy munkaidő után hív fel téged véletlenül munkaügyben, azon nyomban kinyomja a telefont.

Én láttam hogy egy átlagos német középiskolás mit tanul, hát nem lehet velünk összehasonlítani.

De ha kétségeid vannak afelől (habár akinek van egy csepp esze, látja), hogy a magyarok a németek nyomába sem érnek, akkor egyszer majd fogd magad, és induljál el nyugatabbra!

Már Ausztriában is egy egész más világ van, a németek meg még náluk is pedánsabbak, precízebbek, és elnézve az átlagkeresletet, anyagi helyzetüket, valamit nagyon jól csinálnak!

Ott nem kellett takarítanom a szomszéd után, elhányni magamat attól, ami az utakon van, senki nem csapta rám az ajtót a boltban, senki idegen sofőr nem parkolt be a kapum elé munkába indulásom előtt, mellesleg, miért van az, hogy a németeknél ha késik a helyi járat, azon nyomban 5-10 percen belül már küldik is a mentesítő járatot, ebben a ***** országban meg fél órát kell várni, mire jön egy 8-as busz, és még le is késem a vonatomat?


Mielőtt ilyet állítasz, hogy a németek hülyébbek mint mi, nyisd ki a szemedet és tájékozódjál.

Na meg menj ki egy napra a németek közé, meglásd, nem szívesen fogsz visszajönni...ott nem szokás szemetelni az úton, földre köpni, barom módjára ordítani az utcán,és nem csinálnak olyan szánalmas baromságokat, mint mi.

Ezt már a környezetmben is kifejtettem, sőt itt is elmondom, hogy mi magyarok szidjuk a romákat, hogy milyenek...na most szerintem a magyar is egy ugyanolyan c*gány nép, mint ők...már ha csak a főiskolámat nézem meg, ahová elvileg a leendő értelmiség, az "elit" jár.

Kollégista vagyok, látom hogy mi van. A wc-kefét be kell mutatni egy felnőtt főiskolásnak, ha 3 napig büdösödne a mosatlan, azt se bánná, sáros, koszos cipőben megy be a tiszta szőnyegre, nem takarít, igénytelen, koszos, üres sörös üvegekkel végig tudja pakolni a szekrényét, de a tanulni valóját már 2. hónapja nem láttam még a kezében...

El kell magyarázni, hogy ha közösségben lakom, akkor éjszaka nem üvöltök és nem csapkodom az ajtót, és azt, hogy nem pisilünk a wc mellé, meg nem dobjuk a betétet a wc-be.

A kukáról meg a fürdőszobáról már nem is szólok.


És ahogy hallom, az ország más területén sem más a helyzet.

2012. nov. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!