Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A sör nem ital, az asszony...

A sör nem ital, az asszony nem ember, a medve nem játék eredete?

Figyelt kérdés
ennek a szekely kozmondasnak mi az eredete?vagy honnan jott ez nekik?

2012. nov. 27. 18:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
68%
Tizenegy, soha nem tudtam elképzelni, kiknek a kedvére, és milyen igények miatt adják ki pl az "Egri csillagok"-at ötven oldalas, lebutított, irodalmi magyar nyelvtől mentesített változatban. Tán csak nem célközönség lennél? Sajnos felnőtt egy generáció, akik sms-nyi szövegekkel bírkóznak csak meg, irományaik tartalmát tekintve pedig tízből nyolc szó szleng, de az is rövidítve.
2015. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
43%
Én pestről származom ismerek minden szlenge, beszélek németűl, angolul mégis kerülöm a magánéletemben. Ettől függetlenűl nem tetszik, ahogy vélhetően ez a fiatal ilyen stílust enged meg a székelyekkel szemben, akik vérüket adták ezer éven át a hazának. Ha ők nincsenek te se lennél! Dédapám székely, még nagyanyám is vágott szemű. Székelynek tartom magam. 27 éves vagyok, sajnos még sokat nem tudok magamról és a székelyekről, de érzem minden amit teszek székely tulajdonság. Fiatal bunkó kamaszból mint a hozzászóló kb. Komoly érett férfivá váltam. Mindig is szerettem még az ellenségem is, fejben kívánom legyőzni őket, a tudássa, mindenkin segítettem kivel összehozott az élet, büszkébb vagyok magyarságomra jóval, mint egy átlagos tudatlan elbutított fiatal vagy akár korombeli. Kitartó vagyok, precíz és alapos. A növények és fák iránt misztikus erőt érzek és jól kereső programozoból áttanulok elekronikára, hogy automatizált mezőgazdasággal foglalkozzam. Úgyan nem használnám, de nagyon tetszik a székely nyelvjárás. Nemsokára megvan a jogosítványom és első utam oda vezet, ahol az első gyerekkori szerelmem felmenői is nevelkedtek, Székelyudvarhely. Ezt a mondást csak az értheti igazán, ki székelynek született vagy ismeri őket. Nagyon nehezen nyílnak nem székelynek. Egyszerűnek tartják maguk, mégis bonyolultabbak másoknál. Tipikusan az az eset, hogy nem gondolnád róla, mert szerény, nem ,,rajoskodik'', figyeli mások hibáit, tudását és csak akkor beszél, ha már másoknál elfogyott a sütnivaló és szükség van a tudására. Mindenhez értenek. Ami negatív tulajdonságuk: rafináltak, értelmesek, okosak, de a nagy szívük miatt hajlamosak a naivitásra, fidesz szavazók sajnos ebből kifolyólag, sokat isznak.
2017. nov. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!