Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nem beszélek cigányokkal....

Nem beszélek cigányokkal. Lehet ebből bármilyen bajom?

Figyelt kérdés

Cigányokkal:


- soha nem állok szóba

- nem kérdezek tőlük semmit

- ha kérdeznek, nem válaszolok nekik

- nem állok meg nekik az utcán, ha leszólítanak

- nem köszönök nekik

- nem fogok velük kezet

- nem vásárolok tőlük semmit


Valamikor toleráns ember voltam, de sokszor bántottak és ezt érték el nálam. Nem ártok nekik semmit, de levegőnek nézem őket, mintha nem léteznének. Mert számomra ők már emberként nem léteznek.


Lehet ennek bárhol, bármilyen negatív következménye rám nézve?



2013. jún. 4. 18:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a környéken csak cigányok laknak akkor igen magányos leszel. Amúgy nem tudom mi bajod lehetne.
2013. jún. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy neked ki a roma.

Mert ha minden kreol bőrű normális embert levegőnek nézel akkor lemaradhatsz akár egy jó üzletről akár egy sokáig tartó barátságról.

tudom hogy nehéz de nem szabad mindenkit egykalap allá venni!

2013. jún. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Sztem meg jól csinálod ne barátkoz velük de azért ha köszönek vissza köszönhetnél.
2013. jún. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amikor egy cigány azt kiáltja, vigyázz az a hatalmas fa épp feléd dől, te csak álldogálj nyugodtan tovább.
2013. jún. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudom, ezt hogy lehet kivitelezni. Nekem a közvetlen kollégám cigány, és te ezzel az elméleti listával a helyemben nem tudom, hogy tudnál vele együtt dolgozni. Amúgy meg rasszista vagy, ami nem szép és nem is bölcs dolog.
2013. jún. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg rasszista vagy, ami nem szép és nem is bölcs dolog."


Nem vagyok rasszista, mert semmilyen más embertípussal (sem a négerekkel, sem az arabokkal, sem a zsidókkal, sem a kínaiakkal stb.) nincsen az égvilágon semmi bajom. Vagy ha mégis, ez csendes, passzív "rasszizmus", ugyanis nem ártok vele a cigányoknak, csupán el kívánom szigetelni magamat tőlük. Nem szép? Az sem volt szép, amikor kiraboltak, elloptak tőlem drága dolgokat, halálosan megfenyegettek, tönkretették az autómat, és az sem szép, hogy nap, mint nap hallgatnom kell a hőbörgésüket az utcánkban, ahol tócsákban áll a szemét és az emberi testnedvek, amiket szintén ők szórnak szét.

2013. jún. 5. 21:15
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha ilyen környéken laksz érdemes megfontolni a költözés lehetőségét mert származás ide vagy oda, az ilyen szomszédság meg tudja keseríteni az ember életét. Mifelénk nem sok cigány lakik, és azok is nagyon normálisak. Itt az ég világon semmi baj nincs velük.
2013. jún. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Hali.

Nem kell válaszolnod mivel én is cigány vagyok. :)

Csak egy példát szeretnék mondani. Van egy nagyon jó barátom aki nagyon de nagyon gyűlölte a cigányokat. Mivel egy suliba jártunk és egy pékségben voltunk tanulók kénytelenek voltunk beszélgetni egymással. Kiderült hogy ugyan az az érdeklődési körünk . szinte minden téren filmek , zene , mindketten anime fanok vagyunk :D sajnos már nem dolgozunk egy munkahelyen de mind a mai napig barátok vagyunk ! Ezzel csak annyit akartam mondani h . soha ne ítélj meg egy könyvet a borítója alapján !

Szép napot :)

2013. jún. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Csúnya dolog a rasszizmus. Én nem vagyok az. Minden embert egyformán utálok.....:)
2013. jún. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Ennek csak pozitív következményei lehetnek rád nézve.Én is nagyjából ugyanígy vagyok ezzel ahogyan te,ott kerülöm őket ahol lehet.
2013. jún. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!