Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nem beszélek cigányokkal....

Nem beszélek cigányokkal. Lehet ebből bármilyen bajom?

Figyelt kérdés

Cigányokkal:


- soha nem állok szóba

- nem kérdezek tőlük semmit

- ha kérdeznek, nem válaszolok nekik

- nem állok meg nekik az utcán, ha leszólítanak

- nem köszönök nekik

- nem fogok velük kezet

- nem vásárolok tőlük semmit


Valamikor toleráns ember voltam, de sokszor bántottak és ezt érték el nálam. Nem ártok nekik semmit, de levegőnek nézem őket, mintha nem léteznének. Mert számomra ők már emberként nem léteznek.


Lehet ennek bárhol, bármilyen negatív következménye rám nézve?



2013. jún. 4. 18:06
1 2
 11/17 Skin96 válasza:
100%
szentem jól teszed
2013. jún. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem rosszul teszed, mert nem a cigányokat kell kerülni, hanem az olyan embereket aki tisztességtelenek,igénytelenek, kulturálatlanok és stb hulladék tulajdonságai vannak. Ezzel jobban járnál,bár lehet sok magyart is elkerülnél...
2013. jún. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 _Jessy_ ***** válasza:
100%
Nem szép dolog utálni valakit amiatt, mert cigány, arab, kínai, török, stb. Ennek ellenére nem tudom elítélni a kérdezőt. Hogy miért? Ő nem tehet arról, hogy olyan helyen lakik, ahol a cigányok 80%-a igénytelen állat, módjára, vagy éppen bűnözésből él. És még mielőtt elkezdenétek tisztelt rasszistázók, hogy ennek a "mélyszegénység" az oka, akkor most közlöm, hogy jómagam is voltam csóró, ennek ellenére nem szórtam szét a szemetemet, nem sz.rtam az utcára, és nem is raboltam ki senkit, és még folytathatnám, hogy a cigányok közül nagyon sokan mit engednek meg maguknak. Aztán ráfogják mondvacsinált okokra, akinek pedig ez a fajta "kultúra" nem tetszik az ugye rasszista.
2013. jún. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

általában azok mondják,hogy ez csúnya dolog akik csak a győzike showban láttak még cigányt és nem velük van körülvéve.

Ugyanígy vagyok ahogy te rühellem mindet, akárcsak a zsidókat.

2013. jún. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"általában azok mondják,hogy ez csúnya dolog akik csak a győzike showban láttak még cigányt és nem velük van körülvéve. "


Én jártam egy osztályba cigánnyal, dolgoztam együtt velük, dolgoztam cigány főnöknek, cigány kuncsaftnak, stb. és én is csúnya dolognak tartom. Tudom, azt írtad általában, így fenntartottad a helyet a kivételeknek,de szerintem éppen fordítva van.

Azok hiszik azt, hogy minden romát utálni kell, akik találkoztak pár lepra cigánnyal, és már ki is alakították róluk az általános negatív képzetüket, és eldöntötték magukban, hogy minden cigány ilyen. Ettől a ponttól már nem is adnak esélyt a rendes cigányoknak.

Egyébként én is sok szemét cigányt megismertem, a környékemen akadt egy pár. Győzikééket meg eléggé igénytelennek tartom. Ordibálnak, hagyják hogy a gyerekeik szanaszét zabáljanak, Bea asszony meg azt hiszi magáról, ő élet és halál ura. A rendes cigányok nem ilyenek.


31F

2013. jún. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Sok rossz dolog nem történhet... De ne általánosíts mert nem minden cigány rossz ember. Van aki jó ember nekem is van egy barátom ő is cigány, de ő nem felel a lopkodós, fenyegetős közhelynek ami kialakult ezzel a néppel szembe. A barátom is inkább félénk és megszólalni is csak akkor mert ha odamentünk hozzá beszélgetni, amúgy a légynek sem ártott. Ezt a figyelembe!
2013. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Ezt vedd figyelembe*

rosszul írtam

2013. jún. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!