Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hol vannak ma a gondolkodók,...

Hol vannak ma a gondolkodók, írók, költők, tanárok és közéleti személyiségek Ángyán mellől?

Figyelt kérdés

Mint 1848-ban, 1956-ban. Most hol vannak?

Úgy tűnik mindenki külön akar valamit csinálni, és nem veszik észre, hogy ki az, aki a magyarországon élő emberek, a kultúra és az önállóság, a szabadság érdekeit képviseli, Érdemben.

Ki a melegek jogaiért, ki a média-, ki az oktatási törvény ellen stb. tüntet, de inkább csak morgolódik, miközben, észresem veszi, elviszik az orra elől a magyar élelmet és a szabadság, a kultúra alapját, a Földet. Mindenki a saját kis morzsájával dobálja az Orbán-kormányt, ahelyett hogy a mindenhol felötlő problémák gyökerét keresné.

Ennyire nem tudják ma az emberek, hogy mi a fontos?

Vagy valami más oka van?

(bevallom, én azt érzem széjjel van szaggatva az emberek érdeklődése és tudata [egyetemek, kisbmértékben globalizáció] és nem látják már a saját kis fáiktól az erdőt - de most nem az én véleményem a lényeg)

Ha valaki a "birka magyarok" dumával akar jönni, tegye, csak kérem fogja rövidre. Inkább aki pl. történészetet vagy kortárs művészetet tanul, tőlük hallanék szívesen komoly összehasonlításokat, helyzetjelentéseket, hivatkozásokat stb., magyarázatul hogy mi más ma, mint akkor: társadalmilag, közgondolkodásilag, kulturálisan stbstb.

Hiszen most is a magyar kultúrát dobják ki a szemétbe, most is oktrojált (~olmützi, vagy "a magyar népköztársaság alkotmánya") alkotmánnyal kerültünk szembe, most is a magyarországi emberek érdekeit sértik meg, és egyetlen ember van a parlamentben, aki mindez ellen fellép.

Vagy rosszul látom és nem csak az agrárértelmiség van Ángyán mellett?



2013. jún. 9. 01:05
 1/3 anonim ***** válasza:
történész, meg irodalmár??? a munkás véleménye talán sz@r? amúgy meg 48-ban és 56-ban is idegen hatalom ellen lázadt fel a nép, ez pedig most egy a nép által demokratikusan megválasztott hazai szop@tás... se nem szovjet, se nem osztrák... ez eredeti, hamisítatlan magyar... a nincstelenség meg nem érv, mert amíg valakinek van egy kis veszíteni valója is, (akár egy minimálbér, amiből nem hal éhen) addig az nem fog lázadni, hanem reménykedik, hogy azt a hülyét rugják ki, aki a hétvégén felvonult a lánchídon vagy a kossuth téren...
2013. jún. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

én nem zártam ki senkit a válaszolók köréből, csak kiemeltem a feltehetően legtöbb új infóval szolgálni tudókat, akik jóeséllyel jobb híján ilyeneken gondolkodva töltik a hétköznapjaikat.

a magyarság amit te mondasz nem objektív. a habsburg/szovjet/orbán választékból a magyar érdekek képviselete még leginkább a szocializmus szándékainak a csírájában lett volna fellelhető. Tán ez a "hamisítatlanmagyar" Orbán-kormány inkább illik a Habsurg párjául "nyugati" orientáltságával mint az elvakult (és elfajult) szocializmus...

a nincstelenségből adódó érdektelenség pedig nekem ellenkezőleg erős érvnek hangzik a felállás hiánya mellett... de nem kell lázadásra gondolni, csak az érdekérvényesítés, (valódi, hatékony) tenniakarás hiányáról van szó

2013. jún. 9. 02:02
 3/3 rolap válasza:
this is crayziii
2013. jún. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!