Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A cigányokat miért zavarja,...

A cigányokat miért zavarja, ha valaki kimondja, hogy cigány?

Figyelt kérdés
Ha egyszer az a nemzetisége. Engem pl. nem zavar, ha azt mondják rám, hogy magyar. Ha egyszer az vagyok... Vagy, ha mondjuk egy olaszra azt mondod, hogy olasz, őt sem fogja zavarni. Most akkor mi a problémájuk a cigány szóval?

2013. nov. 17. 17:08
1 2
 11/18 mustafa33 ***** válasza:

Én szemüveges vagyok, és ha azt mondják rám, hogy szemüveges,akkor tiltakoznom kellene, hogy én pedig nem vagyok szemüveges hanem pápaszemes? Marhaság. Ha egyszer szemüveges vagyok akkor az vagyok, na és? Akinek nem tetszik, sz@rja ki a szemét.

Ahogy Kádár apánk mondta: A bableves legyen bableves! ☺

2013. nov. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A roma a lovári nyelvből származó 'rom' (ember) szó többes száma, tehát jelentése: emberek. Így mikor azt a kifejezést használom, hogy "nicsak, egy roma", akkor helytelen, mert olyan, hogy "egy emberek", nincs. Ha meg azt mondom, hogy egy rom, akkor mindenki elkezdi keresni a lebontott épületet... (:

Mellesleg a cigány szó évszázadokkal ezelőtt beépült a magyar nyelvbe, és egyáltalán nincs pejoratív felhangja. Ezt csak bemagyarázzák maguknak. Mikor a Fekete Márciusban a románokkal harcoltunk, és elesőben volt a magyar sereg, a távolban feltűnt jópár lovaskocsi, és az élükön egy férfi azt kiabálta: "Ne féljetek, magyarok, megjöttek a cigányok!" Nem megjöttek a romák, vagy megjött a kisebbség...

Cigányok, és kész.

2013. dec. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Én szemüveges vagyok, és ha azt mondják rám, hogy szemüveges,akkor tiltakoznom kellene, hogy én pedig nem vagyok szemüveges hanem pápaszemes? Marhaság. Ha egyszer szemüveges vagyok akkor az vagyok, na és? Akinek nem tetszik, sz@rja ki a szemét. "


Írd már be a google-ba hogy cigány, és aztán gondold már át, hogyha a szemüvegesekre is lennének ilyen általános jellegű sztereotípiák akkor is szívesen fogadnád-e ha valaki leszemüvegesezne!

2013. dec. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 mustafa33 ***** válasza:
Azon sztereotípiák keletkezésének oka volt (van), az nem azzal oldható meg, hogy a szavat nem használjuk. A sztereotípia áttmegy a használt névre. A sztereotípia megszűnéseért tenni kell, nem nevet változtatni. A roma név semmivel sem "tisztább" mint a cigány, sőt újabban van ahol a roma az aszociálist jelenti, míg a cigány az "úri" cigányt a muzsikus fajtát a nép nyelvén.
2013. dec. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 mustafa33 ***** válasza:
Akkor a nótákat is átt kellene írni? Például nem "gyógyítgatom a szívemet a cigányzenével", hanem gyógyítgatom a szívemet a roma zenével? Marhaság, más az értelme. Ki a fene gyógyítgatná a szívét hegedűszó helyett bádogkanna szóval?
2013. dec. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"A sztereotípia megszűnéseért tenni kell, nem nevet változtatni."


Egy most született cigánygyerek mit tehet arról, hogy azzá született ami? Aztán majd ha egy ilyen elfogadó világban nő fel akkor majd csodálkozik a sok fajvédő, hogy retkescigányoknekiksemmisemszent.

2013. dec. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

természetesen egyik cigány sem tehet róla, hogy annak született, de majd felnő a kis purdé és 18 évesen engem fog vesén szúrni a mobiltelefonomért

és nem azért mert mindenki cigányozza szegény gyereket, hanem mert rosszul van nevelve és semmi sem szent neki

engem ez a "mit tehet arról ez a szerencsétlen, hogy cigánynak született" duma nem fog vígasztalni, mikor az életemért küzdenek a kórházban

2013. dec. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 mustafa33 ***** válasza:
Akik két év alatt használhatatlanná lakják le az újjonan EU pénzből épült házat (azt mondják elromlott), azok ezt nem azért teszik mert mások előítéletesek velük. És nem is a szegénység miatt. Azért mert ilyen a kultúrájuk. Legalább is mind többször hivatkoznak a kultúrájuk másságára.
2013. dec. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!