Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek egy átlag magyar...

Szerintetek egy átlag magyar ismeri Magyarország történetét?

Figyelt kérdés

Szerintem nem. Egyébként én sem.


Más országokban az emberek szerintetek ismerik országuk történetét?



2014. szept. 8. 19:54
 1/5 A kérdező kommentje:
A nagyobb eseményeket "tudom", amik megmaradtak középsuliból, de részletesen, meg mi miért, azt nem. Most kezdtem el ezen gondolkozni, és elkezdeni olvasgatni a magyar történelmet, az elejétől. Innen jutott eszembe a kérdés.
2014. szept. 8. 19:55
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Magyarország történetét valószínű senki sem ismeri. Például nem sokat tudunk a Pilisben található régészeti maradványokról.

Vagy itt egy kép amin piramis látható:

III. István megkoronázása(Képes Krónika)


[link]


Nem sok töri órán említhetik ezeket.

2014. szept. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézőpont kérdése, mivel nem egyértelmű, mit jelent ismerni. Szerintem elég tudni a lényeget, de valaki szerint meg nem magyar, aki nem tudja az össze Árpád-házi uralkodót.
2014. szept. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyvonalakban mindenki ismeri, akinek sikerült elvégeznie 8 osztályt.
2014. szept. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Már a válaszokból is látszik, hogy az első probléma: mit jelent ismerni. Vagyis mit tud az, akiről elfogadjuk, hogy ismeri. Mindenki által elfogadott nézet nem lesz, mert ahány ház, annyi vélemény, de!

Mondhatjuk, hogy jó sok magyarországi esemény történt az elmúlt 1000-1500 évben. Közülük jó néhánynak kizárólag szakemberek számára van hírértéke, viszont vannak olyanok, amelyek elég lényegesen megváltoztatták a dolgok menetét. Mondjuk például, 1848 március 15 alapvető, mert utána következett egy másfél éves szabadságharc, ami után új viszony alakult ki a Habsburg házzal. De például ebben az időszakban valamelyik kisebb csetepaté, amelyben részt vett 20-30 ember, nem igazán lényeges.

Azt gondolom, illik tudni a magyar történelem sorsfordító eseményeit, személyiségeit. Ez az alap. Aztán minél több fontos, de kevésbé alapvető eseményt (személyt) tud valaki, annál tájékozottabb. És lesz egy pont, ami után már csak a szakma, vagy a nagyon érdeklődők ismerik az eseményeket.


Ebből kiindulva azt gondolom, nagyon sok olyan ember van itt, akik az alapvető eseményeket se ismerik (legfeljebb közülük néhány divatosat). Ők azok, akik az összefüggések zömét nem képesek megérteni. És a kívánatosnál sokkal kevesebb olyan ember van, aki elmondhatja magáról, hogy nagyjából ismeri a magyar történelmet.

Ebben a kérdésben nem nagyon térünk el más országoktól, másutt is egyre kevésbé fontos ismerni a saját történelmet.

2014. szept. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!