Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Távol keletiek (főleg kínai,...

Távol keletiek (főleg kínai, koreai meg japán) mennyire vegyülnek a magyarokkal?

Figyelt kérdés

Nem ismerek egyet se, de amerikai filmekben (tudom hogy nagyon rossz forrás) általában külön negyedekben él a többségük.


Inkább saját népük társaságát keresik, vagy "vegyülnek" is?

Baráti társaságra, vagy inkább párkapcsolatra gondolok.


2014. nov. 2. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Magyarországon nincs konkrét negyed, viszont egyes környékeken több ázsiai él - pl. Kőbányán sokan laknak, de ők leginkább csak azok kínaiak, akik a környékbeli üzletekben árulnak. Az ő közösségük általában zártabb, a gyerekeiket is jobban "védik", de azért valamennyire beolvadnak, járnak iskolába, ide-oda, szóval lehet velük ismerkedni.

Az ilyen közösségek inkább a nagyobb csoportokban érkezőkre jellemzőek akiknek megéri összetartani - tehát pl. egymás boltjait segíteni. Az ilyen jellegű munka az említettek közül a kínaiakra, koreaiakra jellemző, japánokból nem is fogsz nagyobb csoportosulást találni, szóval ők ugyan kevesebben vannak, de talán jobban ismerkednek.

Ahol félvér gyerekek vannak még egyszerűbb az ismerkedés.

2014. nov. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Kinai szarmazasu vagyok, de allampolgar. Nekem konkretan kb csak magyar barataim vannak, nagyon jol elvagyunk, de gimis vagyok meg, es ott nincs tarsadalmi harc!!
2014. nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!