Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japán vagy kínai nyelvet...

Japán vagy kínai nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik mindkét kultúra, bár a kínai jobban. A japán beszéd viszont egy árnyalattal jobban tetszik, de a kínait is imádom. Tehát nem tudok választani, ezért nehézség alapján szeretnék választani. Mit gondoltok, melyik a nehezebb? Sokan mondják gondolom a kínait nehezebbnek a 4 féle hanglejtés miatt és az írás miatt, de a japánban is több ezer kanji van és a nyelvtani résznél már első próbálkozásra falba ütköztem. Nem tudok dönteni. Segítenétek?


Ui.: még a hindi és a koreai is érdekel, ha arról vannak tapasztalatok! :)


Köszönööm!!



2014. szept. 16. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Japán-több lehetőség van benne, és jobban keresett üzleti tárgyalásoknál..
2014. szept. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én is a japánt ajánlanám: ha esetleg nem tudnád memorizálni a kandzsikat ott vannak az alternatív írás típusok (roomaji, katakana, hiragana). A japánok amugy is szeretik a magyarokat, legalábbis a zenénket.
2014. szept. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Pont tegnap válaszoltam egy kínais kérdésre, elolvashatod: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..


A japán beszéd azért tetszhet jobban, mert kellemesebb a fülnek, pláne a magyarnak. Könnyebben kiejthető, igazság szerint a kiejtésben nekünk nagy előnyünk van a magán- és mássalhangzó-készletünk miatt. Viszont agglutinál, csakúgy, mint a magyar. Ezért nyelvtanilag sokkal összetettebb és több időt igényel az elsajátítása, mint a kínai - ami szó szerint csak egymás után pakolja a szavakat, szószerkezeteket. A kínaiban ott vannak még a hangsúlyok, ami visszatartó erő lehet. Ahogy azt az előző posztban is írtam, az elsajátításuk nem nagy varázslat, de használatuk összefüggő szövegben, ill. beszédben már nehézkesebb. Ez persze ne rettentsen vissza, lehetetlen meg amúgy sem létezik. (:


A japán írásrendszert most titulálhatjuk nehezebbnek és könnyebbnek is. Mivel ott több átírás van, ezért igazság szerint ha csak egyet tanulsz meg (pl. hiragana) is le tudsz írni... majdnem mindent. De olvasni japán szövegeket nem fogsz tudni, ha így nézzük nem sok értelme van a könnyebb utat választani. A kanji, hiragana és katakana írás mind összefügg, nem igazán lehet őket szétválasztani. De igazság szerint ha az ember már foglalkozik vele és jobban belemélyed, már oly mindegy, hogy 50 írásjegyet tanul meg, vagy több százat (ezret xD). A számok még lehet, hogy elrettentenek most, de ha rááll az ember a témára, már nem is lesz kihívás egy idő után. Ami még nehezebb lehet itt az az, hogy a japán szavaknak több olvasatuk van. Persze ezt is meg lehet tanulni, mint mindent.


Az írásjegyek megtanulása és folyamatos gyakorlása mindkét nyelvben kulcsfontosságú, én anno mikor elkezdtem tanulni a kínait, napi 4-7 órákat is simán 'elrajzolgattam'. De mindennek megterem előbb-utóbb a gyümölcse, tehát ha komolyan gondolod és veszed a választott nyelvet, abból probléma nem lehet. :)


Már esetleg hallhattad, hogy a koreai abc a világ egyik, ha nem a leglogikusabb abc-je. Ez így is van, elsajátítása így nagyon egyszerű. A 'jelek' a hang képzését és helyét jegyzik, így ha megtanulod melyik melyik, hipp-hopp ugorhatsz is a következő lépcsőfokra. A nyelvtana viszont már nem egy leányálom, az elején hirtelen kicsit zagyvának és soknak tűnhet a sok szabály és kivétel miatt, de ha megfelelő adagban kapod mindezt, ezzel sem lesz probléma. Mivel a koreaival annyira mélyrehatóan nem foglalkoztam, így nem tudok nagyon belemenni a dologba. Én szeretem a hangzását, a kultúráját és azt, hogy tiszteletbeli fokozatok vannak - csakúgy mint a japánban.


A hindiről amit tudok, az inkább a kulturális, vallási része, így bele sem kezdek. ^^


Ha bármilyen kérdésed van még az adott nyelvekről (különösen kínai), írj nyugodtan. De szerintem ne aszerint válassz nyelvet, hogy az milyen nehéz vagy könnyen tanulható. Azt válaszd, ami a legjobban érdekel. Mivel később ez fog majd erőt adni, nem pedig az, hogy pl. milyen egyszerű egy-egy nyelvtani szerkezet a választott nyelvben. :)


Mindenesetre sok szerencsét, remélem sikerül dönteni és élvezni fogod a velejáróját! Én azt mondom, hogy mindegy melyik mellett döntesz, biztos élvezni fogod a nyelv sajátosságait, hiszen ezek az ázsiai nyelvek olyan különlegesek, az embert akarva-akaratlanul is beszippantják :)

2014. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, utolsó, főleg neked! :) Sokat segítettél, de annyira tetszik mindkettő, hogy együtt tanulnám őket legszívesebben...

Még egy kérdés: a japán nyelvtan mennyivel nehezebb egy európai, pl spanyol nyelvtannál? Van viszonyítási alap európai nyelvvel?

2014. szept. 17. 19:29
 5/9 murakami ***** válasza:

Japán nyelvtan nagyon nehéz neki akik beszélnek angolul. Ez nagyon különbözik az angol nyelvtanbol.

De a japán nyelvtan nagyon hasonlít a magyar nyelvtannal.

Ezert sokkal könnyebb az Ön számára, hogy megtanulják a japánul, mint a tanulás bármely európai nyelv.

2014. szept. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsó te japán vagy?:D
2014. szept. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 murakami ***** válasza:
Igen, japán vagyok.
2014. szept. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :) Tehát nincs összehasonlítási alap, csak annyi, hogy magyaroknak könnyebb?
2014. szept. 18. 20:56
 9/9 murakami ***** válasza:
12%

Ez nem Csák a magyarok.

Japán nyelv nagyon kÖnnyŰ mongol tanulóknek is.


Kérjük, Hasznalsz az előnyt.

Te vagy a magyar. Tanuld a japánul.(^^)

2014. szept. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!