Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezek közül melyik nyelvet...

Ezek közül melyik nyelvet tanuljam második nyelvként?

Figyelt kérdés

Főleg a keleti kultúra vonz, tehát a lehetőségek: koreai, arab, kínai, török


Angolból felsőfokúm van, most japánul tanulok, de szeretnék még egy nyelvet (persze csak a japán után). Tetszik az összes nyelv, az összes nyelv országának/országainak kultúrája is. De melyik legyen? És miért? És egy kérdés, csakhogy választ kapjak egy régi kérdésre: melyik ezek közül a legkönnyebb?


Köszönöm szépen!



2014. okt. 9. 22:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Én a törököt választanám. Voltak török szakos csoporttársaim, akkor is tetszett mikor ők tanulták.

Az arab is tetszik, de nem venném a fáradtságot, hogy akármilyen szinten megtanuljam.

Ja, meg viszonylag könnyen tanulhatónak találom a többihez képest. Ha már csak az írásképet nézzük pl.

2014. okt. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi! :) nekem is tetszik, de nagyon nyelvtörősnek tűnik, és azt hallottam, hogy nehéz a nyelvtana
2014. okt. 9. 23:11
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom egy afroázsiai nyelvnek mivel könyebb a nyelvtana, mint egy altájinak.:-)

Egyikhez sem vagyunk hozzászokva, pont azért mondanám a törököt könnyebbnek, mert van számos hasonlósága a magyarral, mint pl. a hangrendi illeszkedés a toldalékolás rendszerében. Török tanár mondta, magyaroknak ez milyen könnyen megy mindig.:-) És hibátlanul.:)

2014. okt. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Arra, hogy melyiket könnyebb megtanulni, nem tudok válaszolni.


Én az arabot választanám, mert a munkaerőpiacon szerintem sok plusz pontot jelenthet. A kínai is ugyanígy jó, de ha már tanultad a japánt, akkor inkább az arab.

2014. okt. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%
Azért azt érdekesnek tartom, hogy a "keleti kultúra" annyira vonz, hogy nálad egy kalapba kerül az arab és a kínai...
2014. okt. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
Kínait. Rohamosan nő Kína gazdasági befolyása az egész világra, a jövőben mindenhol (nem csak Kínában ;) ) nagyon nagy előnyben lesz az, aki beszél kínaiul.
2014. okt. 10. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Ezeöccá ***** válasza:
28%
Az arabot, mert kevesen tanulják.
2014. okt. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
45%
En arabot tanultam, nem nehez (vagyis nekem nem volt az), most perzsat tanulok ami meg konnyebbnek tunik. Vagy csak jo a nyelverzekem?
2014. okt. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
13%

Kínai, mert annak később szerintem hasznát veheted munkában is.

Vagy arab, mert azt is nagyon sokan beszélik, bár nem tudom, hogy azt mennyire tudnád használni.

2014. okt. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

ma 08:02 Az arab afro-ázsiai, ami tőlünk meglehetősen távol áll, a perzsa viszont indoeurópai nyelvek közé tartozik, amivel mindannyiunknak volt már dolga legalább egy nyelv kapcsán. Ez a különbség. Nem kicsi.


Ha nem tudsz dönteni, vedd figyelembe azt, hogy melyiket van lehetőséged legmagasabb szinten megtanulni. Hazai viszonyok között. Elmehetsz kínai szakra is, de egy középfoknál magasabbat nem fogsz produkálni, ami meg valljuk be, semmit nem ér. Hasonlóan a többi nyelvvel. Ha tényleg használni szeretné a nyelvet az ember a munkája során, akkor a nyelvtudás a felsőfokkal kezdődik. És tapasztalatom szerint az itthoni felsőfokú nyelvvizsga is csak a felismerésről szól meg a logikázásról.


Egyébként, hogy melyik keresett az attól függ milyen téren. Nemrég végeztem nyelvszakon, nekünk pl. azt mondták, hogy a mi nyelvünk törökkel párosítva nagyon komoly jövőnek néz elébe, ha az ember komolyan veszi és nem középfokig jut vele.

2014. okt. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!