Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Urnas temetes, milyen viragcso...

Urnas temetes, milyen viragcsokrot illik vinni?

Figyelt kérdés
Eddig csak koporsos temetesen voltam,igy nem tudom milyen csokrot illik vinni?Nem volt közeli rokon de nagyon jo ismerös,majdnem csaladtag.

2015. márc. 28. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem volt az elhunytnak vagy a hozzátartozóknak valamilyen határozott kérése, akkor mindegy. Ugyanazt vidd, mintha koporsós temetésre vinnéd. Szokás férfiaknál az egy szál virág, nőknél a csokor, de ha közeli jóbarát, akkor lehet kisebb koszorú is. (De ettől a szabálytól el lehet térni.)
2015. márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy szál virág is elég, mert nem lesz hely letenni több tucat bazi csokrot. Azzal is számolj, hogy lehet, hogy nem hagyhatod majd ott a virágot, csak a szertartás idejére teszed le, aztán haza kell vinned.
2015. márc. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat,valoszinü csak egy -egy szal viragot viszünk,mar reg voltam viragos üzletbe liliomra gondoltam,de hatha majd lessz szebb is.
2015. márc. 28. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!