Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A törökök és a magyarok...

A törökök és a magyarok külsejében van hasonlóság?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt én sem hittem, hogy ennyi a hasonlóság egyes magyarok, illetve a törökök kinézete között, de azóta sok törököt láttam.


Fejforma, illetve arc terén van hasonlóság

Viszont a magyaroknál igen ritka a mediterrán, délies bőrszín, ami a törököknél gyakoribb.



2015. ápr. 7. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezek szerint...
2015. ápr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Van bizony, sok, pl. a két fülük között van a fejük. Mit gondolsz, az a 150 éves török hódoltság "nyomok" nélkül múlt el ?
2015. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van hasonlóság mivel a magyarok már a honfoglalás előtt évszázadokkal is keveredtek a különféle török törzsekkel(pl:baskírok,bolgár-törökök,kabarok) és ez a későbbi időkben is folytatódott(betelepített kunok,besenyők vagy az előttünk itt élő avarok).

A magyarok nagyobb felére ma is a barna haj-barna szem kombináció jellemző. Viszont a törökök mint írtad sötétebb bőrűek valamint szőrösebbek is(mivel,hogy közben ők is keveredtek rengeteget).

2015. ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A törökökre lenginkább barna vagy fekete haj és világos bőr jellemző. Inkább a kurdok sötétebb bőrüek de ők nem törökök.


Mivel magyarok és törökök többször találkoztak, van hasonlóság.

2015. ápr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem igazán.....

Bennem van török és magyar is.

2015. ápr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ui: szőke a hajam és kék a szemem.
2015. ápr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon hasonlóak vagyunk. Pl a két szem jellegzetes, szinte egyaránt jelen van törököknél és magyaroknál is. Akkor ott van az orr, ami érdekes módon az arc közepén helyezkedik el mindkét népnél. És nekik is van nemi szervük, mindegyiknek egy-egy.
2015. ápr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na nem minden töröknek van 2 szeme, pl Jumurdzsák?....
2015. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy tudom, hogy pl. a törököknek is a szemük felett nő a szemöldökük, de javítsatok ki, ha tévednék.
2015. ápr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!