Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nyugaton, vagy valahol,...

Nyugaton, vagy valahol, köznapi dolog mezítláb lenni az utcán? Hol igen, hol nem?

Figyelt kérdés

Láttam pár ilyen fotót (Anglia), állítólag nincsenek megrendezve vagy megszerkesztve.

[link]

[link]


Ez ott általános dolog, vagy esetleg valami hippi mozgalom...?



2015. júl. 2. 17:47
1 2
 1/11 Bob the builder ***** válasza:
78%

Nem általános én még nem láttam mezítlábas embert itt.

Afrikában és az amazonasz környéki bennszülöttek nem vesznek cipőt mert nincsen nekik

2015. júl. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Földelésnek nevezik és sokan szeretik a mezítlábaskodást, egészségügyi okokból. Magyarok is vannak, persze, de gondolom, tipikusan nem az utcán csinálják, hanem tisztább helyeken.

Ennyit tudok.

2015. júl. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A belinkelt képeken nézd meg a többi embert - akkor láthatod, hoyg CSAK EZEK vannak mezítláb, azaz nem általános dolog.
2015. júl. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A fejlett országok közül Nyugat-Európában gyakoribb, mint Magyarországon vagy más, keletibb országokban, én pl. először Olaszországban láttam embereket teljesen hétköznapi helyzetben mezítláb járni a városban. De igazán Ausztráliában és Új-Zélandon elterjedt, ott simán van, hogy akár egész évben mezítláb nyomja valaki, és senkit nem zavar, nem szólnak be miatta.
2015. júl. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
39%
Új-Zélandon valoban sok mezitlabas embert lehet latni, ezt a szokast az őslakos maoriktól vették át.
2015. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jól mondják, Új-Zéland...
2015. júl. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Az "általánost" úgy értettem, hogy elfogadottabb, normálisabb dolog, mint pl. nálunk. Ha megnézed a többi embert, senki sem bámulja meg őket.


Én eddig Prágában láttam mezítlábas embereket, de azok is nyugati turisták voltak, és mindenki megbámulta őket.

2015. júl. 7. 18:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyugaton az emberek nem foglalkoznak mások kinézetével, öltözködésével, amíg nem komoly probléma (pl meztelenül nem mászkálhat senki).
2015. júl. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez a kép is Angliában készült, de annyira ott sem általános:

[link]

[link]

2015. júl. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ment mindenkinek a zöld!
2015. júl. 14. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!