Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért olyan birkák az emberek,...

Miért olyan birkák az emberek, hogy bevesznek nyilvánvaló baromságokat?

Figyelt kérdés

Leginkább az interneten terjedő kamukra gondolok. Hogy semminek nem néz utána, egy kicsit sem gondolkodik, csak terjeszti a rémhírt, és az sem tűnik fel neki, hogy azt hiszi email útján értesült egy olyan kaliberű ügyről, amivel alapesetben az összes tv, rádió és újság tele lenne. Ehhez képest csak a net van tele, mégpedig ha rákeresne, rögtön ki is dobná neki, hogy kamuról van szó.


Gondolok itt azokra a hazugságokra, hogy a próbafülkéből elrabolnak, és kiveszik a veséd, hogy aidses tűbe fogsz ülni a moziban, lopják a gyerekeket az oviból a rabszolgakereskedők és hasonló őrültségek, amik mind hazugságok és kis gondolkodással, vagy ha az nem megy, egy fél perces googlizással rá is jöhetne.


2010. márc. 12. 02:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert primitívek. Olvassák, magukban még hozzá tesznek és ontják magukból.Ugyan úgy minden hülyeséget amit a tv.-ben mondanak, hogy mi az egészséges stb.

Van az ismeretségi körömben is ilyen. Nem szólok már hozzá. A párom anyja is ilyen, ne menjünk mert hátha népfelkelés lesz Horvátországban.

2010. márc. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem azért, de a próbafülkés eset tőlem kb 5 utcára volt és tényleg megtörtént. A gyerekmunka szintén létező dolog. Az aidses tűvel szurkálás pedig egy időben tényleg divat volt, fertőzni nem tudott, de ezzel nem voltak tisztában azok sem, akik döftek.
2010. márc. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert primitívek és túl sok a szabadidejük, főleg a kismamaszauruszoknak akik a gyűjts pénzt azzal hogy továbbküldöd és a lopják a babákat a Tescóból/Auchanból, egyéb izékből. Azok küldözgetik ezeket általában aztán ha valaki megmondja hogy kamu, vagy hogy egy idegroncsot csinálnak a gyerekből ezzel a folyamatos aggódással, akkor meg le vagyok pontozva. Ilyenek, na.
2010. márc. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

ha öt utcára volt, akkor nehezen vagy hiteles szemtanúnak nevezhető. De tételezzük fel megtörtént, tételezzük fel, van egy jól felszerelt műtő, ahol ezta vesét (szervet) kiveszik, megfelelő körülmények között. Aztán hogyan tovább? Mert azt a vesét belátható időn belül be kell ültetni, bizonyos egyezőségekkel rendelkező személybe. És akkor itt fordull a dolog a donorhoz keresnek, olyan személyt akibe beültetik? Ráadásul Magyarországon hol van olyan hely, ahol ezt el lehet végezni (felszerelt műtő, szakemberek stb) Vagyha elviszik a szervet Magyarországról, hogyan ér oda időre? És hogyan találják meg azt a személyt akibe beültetik? Nagyon sokszor még a testvér sem felel meg donornak, nemhogy egy vadidegen ember. akit próbafülkéből rabolnak el kínaiak. Ráadásul egy csomó vizsgálatot el kell előtte végezni.

Ezt azért nem úgy képzelem, mint egy kocsiban az aksicserét. Mégha elismerjük a Kína fejlettségét, akkor is elképzelhetetlen.

2010. márc. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jaa én azon röhögtem, aki beírta, hogy az ismerősének az ismerősének a felesége így járt, és hogy egy óra múlva a raktárban találták meg leborotvált hajjal. Hát ez egy vicc. Ha valaki egy kicsit is gondolkodik, az ilyet le nem ír, mert közröhely tárgya lesz. Akkor ezek max hajfelvarró hajkereskedők, hogy a haját borotválják le. Vagy mindjárt az agyát akarták? Vagy mi?
2010. márc. 12. 15:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ezek a hoaxok a legbiztosabban onnan ismerhetők fel, hogy több helyszínnel is terjed (pl. a leborotválósat kaptam solymári auchanna, budaörsi tescoval, corával is). ezen kívül ált. nincs dátum, csak annyi, hogy "múlt csütörtökön". a hivatalos szervek semmit nem tudnak róla. a kedvencem rácz vivien, akit még mindig lelkesen keresnek az iwiwen, pedig évekkel ezelőtt tűnt el, 2 napra, és azóta is jól megvan otthon :) (legutóbb 1 hete kaptam ilyen rácz vivienes levelet)
2010. márc. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem műtő volt ott, egyszerűen egy hátsó ajtó elé rakták a fülkét, berántották az embert, elaltatták és várta a sorát. Szerencsére senkit se vittek még tovább, egyből lebuktak. Ez az eset még a tv-ben is benne volt.
2010. márc. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Mert az AGYZSUGOR ellen nincs védőoltás...
2010. márc. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában az ilyeneknek van több-kevesebb valóságalapjuk, de én is olvastam már jó nagy marhaságokat...

Az emberek félelmire játszanak rá.

2010. ápr. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!