Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mire vagy büszke, mint Magyar?...

Mire vagy büszke, mint Magyar? Miért szeretsz Magyarnak lenni? Mit jelent számodra Magyarnak lenni?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretek Magyarnak lenni, és egy csomó mindent tudnék írni, hogy miért: különösen művelt nép lehettünk régen (nyelv, harcművészeteink, művészetünk, múltunk, stb), nagyon sok minden van, amit szeretek a Magyar népben, a múltunkban.


De én magam, mint Magyar ember, miért lehetek büszke magamra, mint Magyar emberre? Én átlagos ember vagyok.


Ne gyertek azzal légyszi, hogy vegyült a nép másokkal, mert nem az számít, hanem a hazaszeretet. Egyébként is nyilván nem tudom, hogy őslakos Magyarok voltak-e a felmenőim, de sokáig visszamenőleg itteniek voltak, az őseim nevei is Magyar nevek voltak, a külsőnk is a korabeli ábrázolásokban lévőhöz hasonlít, bár ez nem bizonyíték.


Lehet, hogy butának tűnik a kérdés, de nagyon kérlek, ne értsetek félre: büszke vagyok a Magyar kultúrára, a tudósokra és őseink ügyességére, intelligenciájára. De mi van a jelennel?


2010. márc. 22. 20:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
70%

Én nem vagyok kifejezetten büszke arra, hogy magyar vagyok, meg a magyarokra sem...

Viszont, ha lesz egy házam, akkor lesz egy kis nyárikonyhám is, tele magyar agyagedényekkel, régi használati tárgyakkal, főleg Miskakancsókkal, a falak tele múlt századelői képekkel, betyárokkal, fonott kosárral, szőtt falvédőkkel.

Ez nem büszkeség, ez inkább nosztalgia, és mégis valahogy a magyarságtudatom tükröződése.

Imádom ezt a hangulatot! Legszívesebben vályogházban élnék!

Piros-fehér-zöldet is már csak azért nem fonok a hajamba, mert mostmár inkább a széthúzás jelképe, mint az összetartásé.

Nagyon sok bajom van ezzel az országgal, és mégis az én országom! Mely ápol, s eltakar.

2010. márc. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
40%

"Egyszer láttam egy statisztikát (már nem tudom, hol), az volt benne, hogy nekünk van a legtöbb vagy közel a legtöbb szavunk."


- Ezt már rengetegszer megcáfolták, ugyanis nem egyértelmű, mi számít két különböző szónak.

2010. márc. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon sok használati szavunk nem magyar, csak már annyira beleivódott a mindennapi használatba, hogy fel se tűnik, hogy nem magyar.
2010. márc. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
64%
Újfent a 'nyelvész' vagyok. Nehogy azt higgyétek, hogy én mocskolni akarom a magyar nyelvet, de ez egy tévhit, hogy annyira különleges lenne. A vietnámiban illetve a kínaiban például ugyanannak a szótagnak 6 (!) jelentése lehet, és attól függ, hogy mit jelent, hogy milyen hangsúlyban ejtik. Ezek az ún. éneklő nyelvek. Na, akkor ők is mondhatnák a sajátjukra, hogy az ő nyelvük a legkülönlegesebb. De még millió példát fel tudnék hozni, de csak azt akarom ezzel bizonyítani, hogy a magyar nem különlegesebb a többi nyelvnél, csak azért, mert ritka, illetve nem túl elterjedt, és a rokonnyelveit is kevesen beszélik.
2010. márc. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
65%

AZ ugyanannak a szótagnak hat jelentése nem ugyanaz, mint egy jelentésre hat szó. Az angol példák meg pont jók, mert egy jelentésre két szó van.

Kíváncsi vagyok, hogy például a sétál szó melyik nyelvben mondható el legalább 10 féle szóval, ami mind ugyanazt jelenti. Erről beszéltem, és nekem aztán tökmindegy, hogy melyik népnek milyen 3 betűjét lehet hatféleképpen énekelni.

2010. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
49%

"AZ ugyanannak a szótagnak hat jelentése nem ugyanaz, mint egy jelentésre hat szó. Az angol példák meg pont jók, mert egy jelentésre két szó van."


- Olyan nincs, hogy ugyanazon jelentésre több szó elgyen. Valami árnyalatni különbségnek kell lennie, mivel a nyelv mindig egyszerűsít, és ha két szó ugyanazt jelentené, az egyik kiveszne a nyelvből idővel.


"Kíváncsi vagyok, hogy például a sétál szó melyik nyelvben mondható el legalább 10 féle szóval, ami mind ugyanazt jelenti."


- Lássuk az angolt: walk, amble, stroll, saunter, perambulate, promenade, lounge, traipse, toddle, wander

Megvan a tíz. Nem mind pontosan ugyanazt jelenti, de mint említettem, ilyen nincs is, és nem is lehet.


Na, de most már hagyjuk ezt...

2010. márc. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Tipikus bölcsész:D
2010. márc. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
29%
14: 53-asnak van igaza. A nyelvész voltam.
2010. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Na, ezt is megtudtam.


Nem gondoltam volna, hogy angolul is ennyi szó van a sétálásra! :D

2010. márc. 23. 20:51
 20/31 A kérdező kommentje:
Én már gyűjtöm a Magyar népművészeti kincseket, és már ki van rakva néhány itthon.
2010. márc. 23. 20:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!