Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mire vagy büszke, mint Magyar?...

Mire vagy büszke, mint Magyar? Miért szeretsz Magyarnak lenni? Mit jelent számodra Magyarnak lenni?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretek Magyarnak lenni, és egy csomó mindent tudnék írni, hogy miért: különösen művelt nép lehettünk régen (nyelv, harcművészeteink, művészetünk, múltunk, stb), nagyon sok minden van, amit szeretek a Magyar népben, a múltunkban.


De én magam, mint Magyar ember, miért lehetek büszke magamra, mint Magyar emberre? Én átlagos ember vagyok.


Ne gyertek azzal légyszi, hogy vegyült a nép másokkal, mert nem az számít, hanem a hazaszeretet. Egyébként is nyilván nem tudom, hogy őslakos Magyarok voltak-e a felmenőim, de sokáig visszamenőleg itteniek voltak, az őseim nevei is Magyar nevek voltak, a külsőnk is a korabeli ábrázolásokban lévőhöz hasonlít, bár ez nem bizonyíték.


Lehet, hogy butának tűnik a kérdés, de nagyon kérlek, ne értsetek félre: büszke vagyok a Magyar kultúrára, a tudósokra és őseink ügyességére, intelligenciájára. De mi van a jelennel?


2010. márc. 22. 20:55
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Kissé OFF, de ha már a kérdésben is külön ki volt emelve a nyelve, mint amire büszke vagy, kérdezô (amúgy én is nagyon szeretem, nagyon játékosnak és kreatívnak tartom), akkor azt megkérdezném, hogy akkor miért kell az angol meg német helyesírást majmolmi, és nagybetûvel írni azt, hogy magyart?


Bocs az offért, de nagyon sok helyen látom, és nagyon zavarja a szememet.

Nálam pl. a magyar nyelv szeretette a magyar nyelv helyesírási szabályaira is kiterjed (amiket idônként én is el szoktam véteni, fôleg gépelésnél, de szándékosan biztos nem kezdeném el felülírni, és divatból más nyelvek helyesírási elveit átvenni)

2016. márc. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!