Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Néhány "ünnepet" nem tartotok...

Néhány "ünnepet" nem tartotok egy kicsit feleslegesnek?

Figyelt kérdés
Nálam kb 4-5 ünnep van amire azt mondom: OK! Karácsony, szülinap, újév,házassági évford, már akinek, nekem nem) és a névnap. Mondjuk azt is kicsit feleslegesnek tartom, mindenki felköszönt mindenkit, az enyémet meg sose tudják. Mondjuk egy évben csak egyszer van, de másnak egy évben háromszor) És szerintem sok ünnep már csak a pénzkidobásnak van. Pl. Valentin nap... Én úgy vagyok vele, hogy szeressük egymást egészévben, ne csak azon az egy napon. Nőnap... Hááát csak a közeli rokonokat, anyukákat, ilyesmi. Gyereknap: még gyerek voltam, jó volt, ma már semmi különös. Anyák napja: Hát, az is elmegy. De, szerintem egy csomó h*lyeséget kitalálnak már, lassan mindennap lesz egy országos ünnep. Sőt, már az ünnepeket is ünnepelni kéne nem??? Szerintetek néhány ünnep nem túlzás már?
2010. ápr. 29. 20:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Kár, hogy csak ezeket az ünnepeket ismered.
2010. ápr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Igaz
2010. ápr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

"Gyereknap: még gyerek voltam, jó volt, ma már semmi különös."

és aki most gyerek, annak ne legyen jó?

2010. ápr. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam, csak mamár nem "ünneplem"...
2010. ápr. 29. 20:52
 5/20 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem minden ünnep felesleges úgy ahogy van. Én egyiket sem tartom, semmi értelme.
2010. ápr. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Attól, hogy te nem ünnepled, még sokaknak ünnep.


Kérdésre visszatérve, tényleg van néhány felesleges ünnep. Az émelyítően giccses "Valentin nap" (minek, ha nekünk is van hasonló... és épp most hétvégén. Készülnek a májusfák?), vagy ami mostanában kezd meghonosodni, a szintén gusztustalan Halloween (Házról házra járás édességért. Hé ez nem a húsvét? Jelmezbál. Mire van a farsang?). Szóval a helyzet az, hogy kezdünk átvenni sok angolszász ünnepet, amiknek nálunk semmi hagyománya, illetve a közös ünnepeink (pl karácsony) is egyre jobban hasonlít a giccsben úszó amcsi-brit verzióra. A belem kifordul!

2010. ápr. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem elég! Többet! Legyen mind munkaszüneti nap!!!
2010. ápr. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
100%
Halloween-hez: sztem is nagyon gáz, mert nálunk halottak napja és mindenszentek van, és a 2 nagyon nem fér össze. De sok olyan hagyományos ünnepünk van, amikről sokan nem is tudják, hogy miért ünnepeljük, már nincs is olyan értékük, sajnos! Szerintem az anyák napja pl nagyon szép ünnep. Lehetne apák napja is! De pl a húsvét már nagyon "kifordult önmagából" ahol még járnak locsolkodni, ott is csak a pénzért (általában) meg zabálunk, de igazából nincs úgy együtt a család, meg a legtöbben nem is tudnak semmit az ünnep hagyományáról és nem is szeretjük a húsvétot, fárasztó!
2010. ápr. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%
sztem a legtöbb baromság,és csak arra jó hogy tömjék az emberek az árusok zsebét.anyák napja-virág,ajándék.Valentin nap-ajándék,szivecske,ló..asz.karácsony-vágjunk ki minél több fenyőt ugyis minden négyzetméteren nő,és szórjuk el a pénzt a bevásárlóközpontokban....hát kb.ennyi értelmük van. sztem a szülinap az még okés.
2010. ápr. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
34%

Csak a névnapot utálom...ismerősömnek van 4x-5x egy évben...és mindet megtartja. Rengeteg pénz, de ha nem viszel semmit, csak felköszöntöd... nem értékeli.

Minden ünnep a pénzről szól már...

Én legszívesebben csak a születésnapomat tartanám meg.

2010. máj. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!