Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyarok és a törökök...

A magyarok és a törökök külsejében van hasonlóság?

Figyelt kérdés

Én jártam Törökországban több alkalommal is.

Véleményem szerint, külsőleg látható hasonlóság van némelyik magyar és a törökök külseje között.


Híresebb emberek közül, a legjobb példa erre Szabó Kimmel Tamás.

Ő akár Törökországban is születhetett volna:

[link]

[link]

[link]

[link]



Jellegzetes fejformája van,illetve szemei, orra.

Ez a típus gyakori Törökországban.


De, több magyar is hasonlóan néz ki.


De, olyanról is hallottam már, hogy külföldön dolgozó magyart, egy török üzletben töröknek néztek és azon a nyelven próbáltak vele kommunikálni.



2017. febr. 28. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Tekintettel a sok évszázados szomszédságra (a honfoglalás előtt és a 16-17. században) ebben semmi meglepő sincs.

Van hasonlóság a németekkel, finnekkel, észtekkel és számos más néppel is.

2017. febr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1#


A magyarok eléggé vegyesek.


Itt nem igaz az a mondás, hogy "arcában látom a magam arcát".

2017. febr. 28. 18:02
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem bármilyen nemzetre lehetne néhány példát felhozni...

De egyszer Pesten csapatosan elsétáltunk egy török étterem előtt, volt egy kisablak, a gyrosos/kebabos fiú ránnköszönt a lányommal, hogy merhaba, a kis pelusossal integettek egymásnak, cukik voltak (nem pedofilnak tűnt csak szimplán kedvesnek a max. 22 éves srác), csatlakozott az integetéshez egy barátunk két lánya is, de ahogy visszaköszöntem, hogy merhaba (kb. 20 szóban merül ki a török nyelvtudományom), úgy nézett rám, mintha csak egy régi barátját pillantotta volna meg. Őszintén, meg merek esküdni, hogy nem úgy nézett rám, mint egy jó pipire, főleg, hogy a párom eltört volna a fején pár tálcát, ha nem a bicskáját kapja elő (székely), hanem... ezt nehéz elmagyarázni. Azt csak érezni lehet...

2017. márc. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Külsőségekben néha magam is fedezek fel hasonlóságot, de azt azért meg kell említsem, hogy fordítva, törököt még nem néztem magyarnak. Persze ki tudja lehet arra is példa.

Ami a nyelvet illeti, aranyszabály, hogy ha nem beszéled a nyelvet tűrhetően, meg ne merészelj mukkani törökül, mert utána már nem fognak más nyelven hozzád szólni, ha tudnak sem. Nem bunkóságból, hanem mert nem fogják elhinni, hogy nem vagy török/nem beszéled a nyelvet. Magyarok törökül és fordítva olyan minimális akcentussal tudnak beszélni, hogy csak les (hallgat) az ember, de tényleg.

2017. márc. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem tartozik szorosan ide, de azt vettem észre még, hogy ha egy kínai\japán\thai stb. vagy egy néger ember szólít meg, ösztönből úgy kezdek gesztikulálni, mint egy olasz, és úgy artikulálni, mintha egy szellemi fogyatékoshoz, vagy egy nagyothalló nagymamához beszélnék, de ha nem teszem is, mert uralkodok magamon, végig érzem a késztetést rá, akkor is, ha az illető magyarul szól hozzám, ellenben törökökkel kapcsolatban még sosem tapasztaltam ezt (persze mutogatok, ha valamit nem értenek, de nem kezdek el ösztönből csapkodni, mint hal a szatyorban).
2017. márc. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fiatalembernek nagyon európai fejformája van. Igen, kb. így néznek ki nagyon sokan Jugoszláviától-Anatóliáig. Ez a helyi alapnépesség évtízezredek óta, csak ezt inkább az illírekhez, trákokhoz, makedónokhoz, görögökhöz, hettitákhoz és különféle paleoanatóliai népekhez szokás kötni. Kétség kívül a ma fennálló nemzetekbe - így a mi vérünkbe is - juttott ebből a típusból bőven. De ha már így törökök és magyarok között keresünk közös pontokat - merthogy vannak közös pontok - akkor ezt:

[link]

a jóval keletiesebb turáni típust szokás a finnugor-magyar-hun-bolgár-török-tatár-tunguz népek eredeti (Honfoglalás, Népvándorlás előtti) közös típusának tekinteni. Így néz ki ma a Volga-vidéki, Nyugat-Szibériai, Közép- és Belső-Ázsiai ember. A messzi perifériákra vándorolt (genetikailag és kulturálisan asszimilálódott) csoportoknál - mint mi is - ebből persze alig maradt valami. (Azért maradt, van a képek közt magyar is.) Azt pedig ne feledjük, hogy a 185 milliós köztörök nyelv nem az Ararátnál, hanem Kamcsatka vonalában (tehát Japántól keletebbre) kezdődik, mégis alig nagyobb különbséggel, mint tőlünk a halotti beszéd vagy az archaikus csángó. Szóval a törökség messze nem csak a sztambuli kebabost jelenti, mégis mindenkinek idáig futja az asszociáció.

2017. márc. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát, elég sok gyereket magukkal vittek janicsárnak, kellett, hogy maradjon nyoma.
2017. márc. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mustafa33 ***** válasza:
Hasonlít és az rendben is van. Hálaistennek a portugálokkal nem hasonlítunk (a világ legcsúnyább női).
2017. márc. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A gyerek neveben van nemet nev is. Kimmel - Kummel

Kaposvari, tehat tobb mint valoszinu, hogy szlav is van a csaladban.

Szoval nem "tiszta" magyar. Szakallal igen, ,eg tprplknek is kinezhet.

2017. márc. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!