Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Külföldieknek érdekesen...

Külföldieknek érdekesen bemutatni Magyarországot?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Erasmussal megyünk Romániába, ahol ilyen nemzetközi találkozó vagy miafene lesz, és ott kellene bemutatni a magyarokat egy érdekes előadás formájában.

Nem ppt-re gondolunk, hanem szeretnénk kaját osztogatni (zsíros kenyér vagy hasonló) illetve énekelni (?) vagy nyelvtörőket tanítani. A cél Magyarország bemutatása és jellemzése lenne minél érdekesebb formában...

Ehhez szeretnék segítséget kérni, esetleg mit lehetne még csinálni?

A kommunikáció angol nyelven fog folyni illetve jó lenne, ha keveset kellene beszélni hozzá.

16/L



2018. okt. 9. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
vigyetek lovakat és lovagoljatok, közben lövöldözzetek íjjal
2018. okt. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Angliában romanokkal (nem erdelyiek) azon nevettünk, mennyi közös szavunk, kifelyezeseink vannak, rá kerestünk neten, és vicces volt hallani ők hogyan ejtik, meg mi hogyan ejtjük. Rakeresve tök más szavakat kaptak ők a román weboldalakon, mint én a magyarokon. Na meg az eredete is más volt persze, én azt olvastam ugyanarra a szóra, hogy magyar és ők vettek át, ők meg fordítva látták.

Ja meg voltak nyelvtörők is, meg hosszú szavak.

Természetesen megtanitottuk egymást káromkodni is, de gondolom az nem sulis téma :D

Érdekes nyelv a román az biztos.

2018. okt. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát a zsíroskenyér biztos nagyon érdekes és emlékezetes lesz, maradandó véleményt tudnak alkotni Magyarországról. A pálinkát ne felejtsétek el.
2018. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
10%

Én valami ilyesmit mondanék:

Ramania is literally the most fucked up place in the world. If you come to Hungary, you may experience that it's way better than this shithole. However I don't advise you to come to Hungary, becouse we obviously don't fancy serving romanians. Unless you have a big sack of money, than of course you are welcomed to spend it in our glorious country and strengthen our economy. We feel deep sorrow when we think about your lifes here in this land, which is basically identified as the toilet of the world. To express our sincere condolences we brought you this bread to eat. <Átadod a zsíroskenyeret> It is the cheapest food we could find, becouse we obviously didn't want to spend too much on your catering.

2018. okt. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!