Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tudnátok olyan szövegeket...

Tudnátok olyan szövegeket ajánlani, amelyekkel a fordítást gyakorolhatom?

Figyelt kérdés
Angol-magyar fordításra gondoltam. Lehetnek szépirodalmi művek, elsősorban rövidebb novellák, elbeszélések - ha van ilyen rövidebb szövegekből álló angol nyelvű kötet, amit ajánlanátok, örülnék. :D vagy akár cikkek is. Köszi! (és nem baj, ha már van róla fordítás, csak gyakorlásnak kell)

2019. aug. 18. 01:25
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Tudok éppen küldeni ilyet, ha kívánod, és gyakorolhatsz rajta. Angol tanítással (is) foglalkozom, tehát gondolhatod, nem téma nekem ilyen szöveget találni :)
2019. aug. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Visszakérdeznék: Milyen szöveg nem alkalmas arra, hogy gyakorolj rajta?

Mi az oka, hogy egyedül nem találsz elegendő anyagot?

2019. aug. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb ötlet pl az angol Wikipedián keresni olyan témákat, ami érdekel, és azokat fordítani. Ugyanis a számodraerdekes szöveget sokkal könnyebben, lelkesebben fogod fordítani, mint azt, ami egyáltalán nem érdekel.
2019. aug. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
2019. aug. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Csicsky ***** válasza:
100%
Támogatom a 3-as hozzászólót. Válaszd ki a Wikipédián azokat a cikkeket, amiknek nincsen meg a magyar megfelelőjük és fordítsd le őket, majd tedd fel őket. Így még a Wikipédiát használóknak is a hasznára válsz.
2019. aug. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!