Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy van az alábbi két mondat...

Hogy van az alábbi két mondat németül, helyesen írtam?

Figyelt kérdés

Ezt szeretném helyesen, illedelmesen németre fordítani:


"Amennyiben két raklapra csupán néhány termék nem férne rá, akkor a következőket tudnám hiányolni: ...

Ha ezeken túl másnak sem lenne helye kettőn, akkor szeretném kérni három raklapon, de ha csak a felsoroltak hiányoznának, akkor azokat inkább most nem kérném, és csak két raklapnyi áru jöjjön."


Én így írnám, de örülnék, ha valaki javítaná, esetleg átfogalmazná, hogy érthetőbb és szebb legyen:


"Falls auf zwei Paletten lediglich für ein paar Produkte nicht passen, könnte ich die folgenden Produkte vermissen: ...

Wenn außer denen auch für anderen Produkte keinen Platz hätten, dann möchte ich die drei Paletten, aber wenn nur die angeführten Produkte fehlen würden, dann möchte ich diese jetzt lieber nicht kaufen, nur die zwei Paletten."


2019. szept. 16. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Előbb próbáld meg magyarul érthetően, tömören megfogalmazni, mert ez így nagyon zavaros.


Ha nem fér 2 palettára ezeket a cikkeket tudnám nélkülözni


Falls die Produkte nicht auf zwei Paletten passen, kann Ich folgende Artikel entbehren:


Vagy, megírod listán mit akarsz és mennyi palettán, vagy rendelsz pluszba annyit hogy tele legyen 3 paletta, én sört ajánlok, a Német sör a világ legjobbja, kb 120 forintért kiváló fél literes üveget kapsz, egy rekesszel pedig biztos hogy minden rokon/kolléga/ismerős boldogságát felturbóznád egy hétig.

2019. szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez nem így működik. Egyrészt, sört itt nem kapni, csak bizonyos termékeket, és nem fogok feltölteni egy harmadik palettát, mert milliós összegekről van szó. Másrészt, nem lehet tudni előre ezeknél a termékeknél, hogy mi és mennyi fér fel 2 vagy 3 palettára. Pakolás során derül majd ki. A cég írta, hogy megpróbálják kettőre rárakni, de lehet, hogy 3 lesz. Ezért szeretnék rá válaszolni, hogy ha a harmadikra csak néhány dolog kerülne át, akkor az nem kell. Nyilván a "..." helyén felsorolom azokat, amiket tudok nélkülözni. Fontos lenne viszont a másik fele is a mondandómnak, hogy ha a felsoroltakon túl más sem férne rá, akkor jöjjön a 3 paletta. Ha csak a felsoroltak hiányoznak, akkor azok nem kellenek. Szerintem magyarul teljesen érthető, amit írtam (nyilván méginkább érthető annak, aki ismeri a helyzetet).
2019. szept. 16. 20:39
 3/3 Rick Mave ***** válasza:

Da die Transportkosten enorm hoch sind, versuchen Sie es, die von mir bestellte Ware auf zwei Paletten unterzubringen. Falls es mit zwei Paletten nicht machbar wäre, gibt es einige Artikel, auf die ich wie folgt verzichten könnte: ................


Wenn es mit dem Weglassen dieser Artikel auch nicht möglich ist, die Lieferung auf zwei Paletten zu beschränken, machen Sie dann doch drei Paletten, weil ich alle anderen Artikel unbedingt brauche.

2019. szept. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!