Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti angolból milyen szinten...

Ti angolból milyen szinten vagytok?

Figyelt kérdés

Én csak most kezdek el tanulni angolt, kíváncsi vagyok hogy ti milyen szinten vagytok.


A végső célom, hogy az angol 98%-át megértsem. Ez C1-es szint vagy C2-es?


A másik kérdésem az, hogy milyen szintű angol tudás szükséges ahhoz, hogy megértsek egy filmet csak úgy (mindent), még angol felirat nélkül is? Illetve hogy egy angol anyanyelvűvel könnyedén eltársalogjak?


Köszönöm.


2019. okt. 13. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Magamtól "tanulok" angolt, filmekből és zenékből. Nagyon alap fokon, de megértetem magam az emberekkel még ha pocsék nyelvtannal is :D

A sorozatokat angol felirattal, eredeti nyelven nézem (ha tehetem) és egész jól megértem. Ha nem is mindent, de a lényeget biztos ;P

2019. okt. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"A végső célom, hogy az angol 98%-át megértsem. Ez C1-es szint vagy C2-es?"

Inkább C5-ös :D Egy átlagos angol anyanyelvű se ért meg 98%-ot.


Filmnézéshez meg társalgáshoz én felsőfokot javasolnék (persze függ a filmtől és a beszédtémától - van, amihez elég az alapfok is).

2019. okt. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

A C2 az egy nemes cél. Azonban az az elvárhatóan művelt, a világ dolgaiban tájékozott ember szintje, szóval, ha ebben magyarul - feltéve, de meg nem engedve - lennének még hiányosságaid, akár kezdheted ott is. Ebbe a kategóriába nem kell, hogy tartozzon az ilyen szókincs: keretkötésekben az átmenő csap azon felülete, amelyik kilátszik a réses anyag túloldalán. Na meg tán az agysebészet szakszavai se.


Filmnézéssel nem nagyon lehet előre jutni, bekrampalírozok egy apró részletet az A szarvasvadász című film forgatókönyvéből - még ha nem is vágod az angolt, azért az írott szöveg és a beszéd szavainak száma összehasonlítva jól mutatja a különbséget:


The snow is still falling. It covers the ground. It covers the acres of parked cars. It swirls and tosses and blows. As the five friends come bursting out of a side exit they all stop dead in their tracks.

VINCE

Snow... Holy shit, snow!


De persze kell filmet nézni, ha valaki szeret filmet nézni - csak azt nem kell elhinni, hogy az elég.

2019. okt. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most tettem B2eset, eredményt még nem kaptam, de szerintem bőven meglett, és én c1 és b2 közé sorolnám magam. Sorozatokat megértem, a kacifántos poénokat is általában.
2019. okt. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
C1-C2 közt vagyok, közelebb a C2-höz. Bonyolult mai szépirodalmat is elég jól megértek már, de pl. a nagy angol 19. századi klasszikusok közül volt, amibe beletört a bicskám, annyira régies és körülményes volt (Jane Eyre).
2019. okt. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!