Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolból, hogy lehet annak a...

Angolból, hogy lehet annak a sok rokonértelmű szónak a jelentését megjegyezni?

Figyelt kérdés
Ez is az egyik probléma, amivel az angol nyelvtanulás során 1,5 évtizede szenvedek. Annyi hasonló jelentésű szinonim szó van, hogy elképesztően összekeverem vagy meg se jegyzem. Apper/seem, evidence/proof, proceed/move on/pass, relate/connect/join és még sorolhatnám, de ezektől vannak ezerszer komplexebb szinonimák csak most nem jut eszembe. Az anki szókártyákkal tanulok (definíció és példamondat), de rengeteg olyan szót dob ki, amelyek borzasztó hasonlóak hangzásra, aztán vannak amelyek majdnem ugyanazt jelentik és totál nem tudom őket megjegyezni. Hogy a fenébe lehet normálisan szókincset fejleszteni anélkül, hogy belebolondulnék a szavak jelentésébe?

2019. jún. 26. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj rá, majd ráérzel. Ökölszabály, hogy a köznyelvben szinte mindig az egyszerűbb és rövidebb alakot használják. Néha elég pongyolán.
2019. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a legtöbb ember anyanyelvén is gyakran egy szót használ egy fogalomra, de attól még ismeri a többi szót is, ami ugyanezt jelenti. Ezzel csupá csak azt akarom mondani, hogy a passzív és aktív szókincs eltérő és a passzív olvasással jól fejleszthető, az aktív meg tudatos fogalmazással (szerintem..)
2019. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Úgy, hogy használod a nyelvet. Már bocs. Akkor előbb-utóbb jönnek az állandósult szókapcsolatok. Mint ahogy 40-50 éve a tévékabaréban is szó volt róla: a nyomozás? Bravúros. A tettes? Elvetemült.

Nem a pongyolaság irányába kéne menni (mint a viccben a suszter, aki a kölyök helyett a feleségét találta el a kaptafával, majd legyintett: így is jó!), hanem a jó használat irányába. A legmagasabb szintű angol nyelvvizsgán (Cambridge Proficiency) is vannak ilyen feladatok, eszerint ők is úgy gondolják, hogy a szép beszéd az nem az oda nem illő szavak használatán alapszik. Az egyik nekem az volt, hogy a négy hasonló értelmű igéből melyik használatos a távoli repülőgép hangjára. :)

Gyakorolni nagyon jó a lyukbetömős teszt, de meg kell kérned valaki angolul tudót, hogy szövegeket preparáljon ki neked. De még egyszerűbb lyukak nélkül sokat olvasni.


Hát, most épp nem jut eszembe az a honlap, ahol egy szó beütésére a szavat tartalmazó mondatokat hoz fel, valami szótár-féle a neve, de a korpuszokat is használhatod.

2019. jún. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sztrogoff: ezeket használom mostanság:

[link]

[link]


Míg előbbi formálisabb, utóbbi hétköznapibb mondatokat tartalmaz


De van persza a blabla, régen sokat használtam, de már leszoktam róla:

[link]

2019. jún. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igaza van Sztrogoffnak, ezt szókártyákból és egy példamondatból nem fogod megtanulni, használni kell a nyelvet, minél több szövegkörnyezetben találkozni velük. Filmek, könyvek, játékok, stb.
2019. jún. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olvass angolul minél többet, sokszor népszerű irodalom (pl. fanfiction), + esetleg téged érdeklő cikkek is elég. De RENDSZERESEN. Ja, még az is segíthet emellett (de nem helyette), ha beszélgetős rádiót hallgatsz (pl. BBC). Utóbbit illetően a listenlive.eu oldalon nézzél szét.
2019. júl. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!