Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol után milyen nyelvet...

Angol után milyen nyelvet tanuljak szerintetek?

Figyelt kérdés

2 éve saját nyelvtanulási projektbe kezdtem, és 2 évnyi kemény munkával felsőfokon megtanultam angolul, autodidakta módon.


Most hogy már tudok angolul, szeretnék egy másik nyelvet is elsajátítani, de nem tudom hogy melyik nyelv legyen az.


Eleinte úgy gondoltam, hogy németül kéne megtanulni magas szinten, mert azt tanultam a suliba is, viszont egyszerűen nincs kedvem a német nyelvhez.


Fontos szempont lenne, hogy a választott nyelvhez legyen rengeteg ingyenesen letölthető anyag az interneten (ebook, podcast stb.). Ahogy látom angol és német nyelven van a legtöbb, tehát az internet segítségével ma már bárki megtud tanulni ezeken a nyelveken az biztos, mert annyi különféle anyag van.

De például ha egy közel-keleti nyelven szeretnék megtanulni, akkor sokkal nehezebb dolgom van, mert alig van hozzá anyag, például alig találni magyar nyelvkönyveket hozzá, amik tényleg használhatóak is otthoni tanulásra.


Ti milyen nyelveket javasolnátok? Mindenképp olyan nyelvek érdekelnek, amiket otthoni tanulással ellehet sajátítani, és azért viszonylag sokan beszélik. Legszívesebben kínait vagy arab nyelvet tanulnék, de tudom hogy nem igazán jutnék messzire, ahhoz már el kéne járnom tanárhoz...


Köszönöm.


2019. nov. 21. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha már megtanultál angolul, akkor angol nyelvű online anyagokat keress az interneten, biztos vagyok benne hogy így kínaiból vagy arabból is sokat találsz.

Magyaroknál még a francia, olasz és a spanyol népszerű. Ebben a sorrendben.

2019. nov. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, gondoltam rá arra, hogy az angolt lehetne használni, bár még vannak azért hiányosságaim angolból is, de arra csak napi fél órát szánok mostantól.


Igen, kb. a francia, az olasz, és a spanyol között nem tudok dönteni. Ezekhez szerencsére rengeteg elérhető anyag van.

2019. nov. 21. 18:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Én spanyolt mondanám, bár igaz a németet választottam angol után, de azért mert régen már tanultam.

A spanyol most nagyon beindult szerintem, legalábbis a zenék közül már sok ilyen nyelven van, ami viszont felkelti az emberek érdeklődését, ez pedig egy öngerjesztő folyamat.

Ami az előnye, hogy világnyelv a franciával vagy olasszal szemben (sőt még a némettel szemben is). Ráadásul ez utóbbi közel áll hozzá, ami miatt eleve nem az olasszal érdemes kezdeni.

Igaz nem tudom milyen anyagok vannak a neten..

2019. nov. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsodat, de szerintem a franciát választom.


Megmondom őszintén a spanyol nyelv nem igazán tetszik nekem. Meg ahol beszélnek spanyolul, azokba az országokba nem is igazán tervezek ellátogatni (csak Spanyolországba)...

2019. nov. 22. 09:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Franciát is sok helyen beszélik itt Európában, illetve Kanadában hivatalos nyelv az angol mellett.
2019. nov. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!