Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelvet tanuljak...

Milyen nyelvet tanuljak itthon magamtól?

Figyelt kérdés
Elkezdtem spanyolozzni, de nem vagyok benne biztos hogy ez jó döntés.Angol nagyon jol megy, németül fogok tanulni jövőre.Mas nyelvek is nagyon tetszenek (francia, török,orosz stb.), De melyiket érné meg tanulni? Esetleg a nemetet kezdjem el újra?(jártam németre egy évig)és azt fejlesszem?Vagy a spanyolt folytassam?Vagy mit kéne tegyek szerintetek?

2019. márc. 14. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik tetszik. Én oroszból most fogok felsőfokúzni és tanárnak-tolmácsnak készülök belőle, nekem nagyon hasznos. A többi szláv nyelvet is elég jól megértem vele, egy egész világ nyílt ki, az oroszról, ha érdekel, tudok mesélni.


A spanyolt is imádom, Duolingo-n viszem, az nagyon egyszerű nyelvtanilag és kiejtéssel sincs semmi gond, ezek az előnyök. Európában az olasz-francia vidéken tudod csak hasznát venni a nyelvrokonság miatt, a spanyol akkor hasznos, ha Európán kívülre mész, onnantól viszont nagyon.


A németet én angol mellett feleslegesnek tartom egyrészt azért, mert 10-ből 8 német beszél angolul (még az idős turisták is), ráadásul szerintem időpocsékolás két olyan nyelvet (pl.: angol-német) megtanulni, amelyek ugyanabba a nyelvcsaládba tartoznak. De azért hasznos, a cégek is jó szemmel nézik, van lehetőség használni és politikailag is fontos nyelv az EU-ban.


A francia a diplomácia fontos nyelve, én személy szerint (ha visszatekerhetném az időt), a német helyett 3. nyelvnek a franciát választottam volna az orosz és az angol mellé (miután spanyol nem volt). A francia M.o-n keresett, bár gyakorolni nem nagyon tudod. Turisztikában jó lehet, mert általában rosszul beszélnek angolul, és (a történelmi angol-francia ellentétek miatt) nem szívesen használják, csak ha nagyon rá vannak kényszerülve. Szépen mutat egy munkavállalói önéletrajzban, nemzetközileg is jelentős. Európai Unióban az angol mellett a 2. közvetítőnyelv.


A törököt nem ismerem, meg előnyét se látom, kivéve ha ott akarsz dolgozni, vagy ha nagyon érdekel a nyelv.


Én oroszul felsőfokon, angolul közép-felső között, németül csak alapszinten beszélek. Nekem a következő nagy projekt a kínai lesz.


Te tudod, mire akarod majd használni, meg hogy melyikek érdekelnek. De szeretem az efféle dilemmákat, írj nyugodtan privátban. ;)

2019. márc. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Helló nagyon szépen köszönöm és írok.
2019. márc. 14. 19:53
 3/4 A kérdező kommentje:
Még jöhetnek a válaszok 😁
2019. márc. 15. 11:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Most nem értem, mi döntsük el, hogy te milyen nyelvet akarsz tanulni?


A spanyolnak nem látom értelmét, nem nagyon lehet mire használni. Hiába beszélik rengetegen, elsősorban drogbandákkal elárasztott 3rd world putrik nyelve. A németet javaslom, azzal sokkal több lehetőség van.

2019. márc. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!