Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez az angol mondat értelmes?

Ez az angol mondat értelmes?

Figyelt kérdés

happy are poor in spirit


tetszik ennek a mondatnak a magyar verziója (boldogok a lelki szegények), és az insta-biomba szeretném kiírni ezt. rákerestem google-ön és ezt adta ki, de ha az ige többesszámban van akkor az alany miért nem?

most kezdtem el tanulgatni az angolt, eddig idegennyelvek közül csak németül beszélek.



2019. dec. 20. 20:06
 1/5 anonim válasza:
100%

Ebben az esetben a "poor" az alany, ami ugyancsak többesszám.


(talán valaki el tudja magyarázni, miért így alkotják ezt a mondatot (Amúgy az angol bibliában "Blessed are the poor in spirit" ) és akkor én is megértem.

2019. dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy bibliai idézet. Az angol változat így hangzik: Blessed are the poor in spirit.
2019. dec. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik tehát a the + adjective with a plural meaning:

blind, deaf, disabled, healthy/sick, living/dead, rich/poor, unemployed and certain other adjectives describing the human character or condition can be preceded by the and used to represent a class of persons. These expressions have a plural meaning; they take a plural verb and the pronoun is they:

The poor get poorer; the rich get richer.

2019. dec. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%
Nem értelmes.
2019. dec. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 chtt ***** válasza:
100%
Mivel a kérdező csak most kezdett el angolt tanulni... Sztrogoff magyarul (és röviden): a mellékneveknek az angolban nincs többes számuk, de ha teszel eléjük egy névelőt > the poor=a szegények, the rich=a gazdagok, the blind=a vakok stb.
2019. dec. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!