Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent: "puhos" vagy...

Mit jelent: "puhos" vagy "pohos"? Ezek a szavak ugyanarra vonatkoznak? Szleng?

Figyelt kérdés
Légy szíves, magyarázd el! Köszönöm!

2019. dec. 31. 07:46
1 2 3
 11/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
69%

Puhos:

kövér, pocakos, _potrohos_

(leggyakrabban) férfi jelzője, negatív felhanggal.

és még pl.: dagi, duci, bálna, hurka, husimusi, kalácsbélü, segges, töltött galamb, tömör gyönyör

Pohos: fentebbieken kivül:

öblös, zömök


nem szleng, a poh hasat jelent

2019. dec. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

8.

Fogyatékosnak próbálsz beállítani másokat.

Valójában neked van egy kényszered arra vonatkozóan, hogy így állj másokhoz. Ez megmutatta, hogy magadat többre akarod tartani másoknál. Ez pedig azt jelenti, hogy kevesebbnek érzed magadat és úgy próbálsz kompenzálni, hogy másokat osztani akarsz.

Ez éppen azt mutatja, hogy neked vannak hiányosságaid. Nevezheted fogyatékosságnak is, ha ezt érezted megfelelőnek másra. Láthatóan magadból indultál ki.

2019. dec. 31. 10:15
 13/27 anonim ***** válasza:
84%

A pohos pocakost jelent, tájnyelvileg puhos-nak is ismerik. Nem szleg, hanem tájnyelv.


Ha a google-től kiütéseket és látható idegrohamot kapsz, keress rá a hazai versenyzőkre: pl. Magyar Szinonímaszótár. Nekem a könyvespolcomon van, de bizonyára akad már netes verziója is. Boldog Új Esztendőt!

2019. dec. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
51%
még poh: poc, pocak
2019. dec. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

9. Az, hogy függő, tény.

Az, hogy minek nevez másokat, az az ő dolga.

Attól még a hozzászólásából árad a lekezelő magatartás.

Ha más nem szól neki, azért is lehet, mert megkímélik magukat a további reagálásaitól. Ők is jól teszik, ezt pedig én tettem jól. Talán rájön, hogy függő - mint tudjuk, az első lépés a belátás, de ő még a tagadás fázisban van.

2019. dec. 31. 10:21
 16/27 A kérdező kommentje:
10. Azzal, hogy szándékosan kis kezdőbetűvel szoktam írni a google szót, kifejez valamit, nem véletlen. Nevezheted írói vagy költői szabadságnak. Ha nem érted, hogy miért teszek így, sebaj.
2019. dec. 31. 10:24
 17/27 A kérdező kommentje:

13. Nem szokásom "idegrohamot kapni".

A google az csak google.

A lekezelően viselkedő hozzászólónak fejeztem ki vele egyet nem értésemet.

Ettől ő meg maradhat google-függő, google-fanatikus, lekezelő magatartású, de hátha észbe kap.

2019. dec. 31. 10:30
 18/27 A kérdező kommentje:
13. Tehát tájnyelv. A sok előtted hozzászólónak halvány lila fogalma sem volt erről, meg google használatával sem!
2019. dec. 31. 10:32
 19/27 A kérdező kommentje:

9. Tévedtél. Nem neveztem ADDIG függőnek, hanem kérdeztem. Vedd észre a különbséget.

Persze, akik első nekifutásra nem észlelik ezeket a különbségeket, nekik nehéz lehet az ilyen árnyalatokat felfogniuk.

2019. dec. 31. 10:39
 20/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
69%

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..


Gyakori-nak is van keresoje


amugy az hogy "videki", "tajnyelvi" nem sokat jelent ha mara mar mindenutt hasznalt, es nincs meg az eredete, vagy olyan helye ahol legtobbet leginkabb hasznaljak

vagy tudja valaki?

2019. dec. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!