Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti milyen szinten beszéltek...

Ti milyen szinten beszéltek idegen nyelveket?

Figyelt kérdés

Kérlek, hogy ne a nyelvvizsgátok alapján ítéljétek meg a jelenlegi szinteteket, hanem arról, hogy a gyakorlatban mennyire tudnátok/tudjátok használni a nyelvet.


Érdemes áttekinteni az alábbi táblázatot, és máris könnyebb lesz eldönteni:


[link]


Köszönöm! Ha valaki még csak A1 szinten van valamelyik nyelvből, természetesen azt is írja meg.


2020. jan. 1. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem kattintok táblázatokra csak elmondom hogy passzív nyelvtudásom van. Megértem mit mondanak, fogalmazni viszont nem tudok. Ez a filmnézéses tanulás átka.
2020. jan. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
86%
Angolul majdnem folyékonyan, románt kötelező tanulnom már 8. éve, eleinte jól ment, aztán lett egy semmirevaló tanárunk, akivel sokra nem mentem, és kb. ott ragadtam le, hogy olvasni tudok és ennyi. Jövőre viszont már nem lesz rá szükségem, elkezdenék németet tanulni.
2020. jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
angolt anyanyelvi szinten (angol nyelvteruleten elek), nemetet gimiben "tanultam", franciat most kezdtem.
2020. jan. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Mind az angolt és a németet használom napi szinten munkában is. Valahol B2-C1 között lehetek mindkettőből.
2020. jan. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

békasegge alatt vagyok magyarbol is, angolbol pedig meglejjebb

de a tablazatot kosz


es amugy nagyon erdekel az angol, meg legjobban tetszik nyelvek kozul, hallgatni, es irasa is (magyaron kivul)


majd ezutani 8 eletem utan hatha jobban tudok majd nyelveket


Xy4

2020. jan. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tettem nyelvvizsgát lováriból, de nem használom. A1
2020. jan. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Angolból C2-es szint, a nyelvvizsgám is már megvan ezen a szinten.

Olaszból B2-es szint, a nyelvvizsgám is már megvan ezen a szinten.

19/L

2020. jan. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Angolul jól beszélek de nem anyayelvi szinten, nagy a passzív szókincsem is, tehát többet értek mint amit használok. Komoly regényeket is minden további nélkül elolvasok, társalgok stb . A németet "csak" értem, ez passzív nyelv nekem.
2020. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
C1 és C2 közt angolból
2020. jan. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Angol, passzív nyelvtudásom elég jó, szövegértés kb. C1 szint. Beszélni maximum B1 szinten.

Tanultam még latint, valamennyire még emlékszem belőle, de szintnek nem nevezném. Sajnos az orosz tudásom is csak a nyelvvizsgáig maradt meg (B1), azóta sem használtam, szinte teljesen elfelejtettem.

2020. jan. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!