Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Amerikai iskolákban/egyetemeke...

Amerikai iskolákban/egyetemeken angol osztályokban tanítanak kötelező idegen nyelveket? Ha igen, akkor milyent?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból ötlött fel a kérdés.. Többnyire mindenütt van kötelező nyelv tanítás, és fontos a több nyelv ismerete, de az angoloknál mennyire?
2017. nov. 25. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Spanyol, francia.
2017. nov. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Tudtommal iskolája válogatja, de általában középsuliban kell felvenned 1-3 évig idegen nyelvet, hogy elvégezhesd a sulit. Egyetemen szerintem már nem köteleznek ilyesmire, bár lehet, hogy ott is benne van a kötelezők közt, úgy mint nálunk hogy iksz félévig testnevelést is fel kell venned (vagy legalábbis az én egyetemen így volt). A spanyol amúgy a legnépszerűbb idegen nyelv, de lehet választani, hogy mit akarsz tanulni.
2017. nov. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanítanak, de ahogy az előző is írta csak pár évig kötelező. Inkább amolyan tabu tárgy.
2017. nov. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
59%
Az amcsik (és valamennyire az angolok) szerint "minden normális ember tud angolul". Az USA-ban, ha valaki idegen nyelvet tanul, az a spanyol. Kanadában a francia (azt hiszem, ez kötelező is), Nagy Britanniában is a francia.
2018. febr. 13. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom még mennyire aktuális a téma de tanítanak és kb úgy állnak hozzá mint otthon az angol utáni második nyelvhez:tanulják de azért nem viszik túlzásba

Virginiai gimiről tudok nyilatkozni,németet tanultam idegen nyelvnek illetve pár suliban olaszt tanultak mivel Amerikában rengeteg az olasz származású

Középen általában ezt a két nyelvet szokták tanulni idegen nyelv gyanánt

Délen főleg a spanyolt a sok dél-amerikai és mexikói miatt,északon meg inkább a franciát illetve a nagyon top gimikben a latint

Nagyon ritka aki jól megtanulja,az angol anyanyelvűeknek általában az a mentalitásuk,hogy minek bármilyen nyelvet tanulni ha úgyis mindenki mindenhol az angolt tanulja,ami részben érthető is

2020. máj. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!