Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Meg lehet tanulni angolul...

Meg lehet tanulni angolul anyanyelvi szinten?

Figyelt kérdés
Boldog Új Évet mindenkinek. Az az álmom, hogy konferencia tolmács legyek és, hogy az angol az egyik A nyelvem legyen. Nagyon szeretem a nyelveket és tervezem azt is, hogy sok nyelvet beszéljek majd anyanyelvi szinten. Most viszont az angolomat akarom tökéletesíteni.
2020. jan. 3. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked is boldog új évet!

Igen, meg lehet anyanyelvi szinten tanulni bármilyen idegen nyelvet, csak elég intenzíven kell vele foglalkozni.

Nem írtad, mennyi idös vagy, de fiatalabb korban sokkal jobb esélyeid vannak. Nagyon sokat segít, ha anyanyelvi környezetben élsz egy ideig, ahol csak az adott nyelvet tudod használni.

2020. jan. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Meg lehet tanulni, az Egyedült Királyságban és az USA-ban emberek millióinak sikerült.
2020. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! 17 éves vagyok.
2020. jan. 3. 13:46
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
A 2-sel nem foglalkozz, bunkó, kötözködö valaki!
2020. jan. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igen
2020. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) És köszönöm a figyelmeztetést is!
2020. jan. 3. 15:05
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Bár a figyelmeztetéshez csatolt jellemzést nem sikerülne a kis gecmahernek bizonyítania, Kolompár Achillesz már sokaknak adott kiváló választ. Hogy épp most kissé könnyeden fogta meg a dolgot, az az ő baja, én is már többször tapasztaltam saját káromon, hogy a humorra nem vevőek itt a népek. :D

De ez jellemző a Gyakorira, a kérdezők megköszönik a rossz választ, a jót meg nem. :D

Ami a kérdést illeti, kifogástalan konferenciatolmácsi szinten persze, hogy meg lehet (nem mindenkinek), de azért a konferenciatolmácsnak meg annál több kell, mint jól beszélnie a nyelvet, hamar és jól átfordítania, kerek mondatokban, az külön képesség.

2020. jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Meg, de nehéz.

Ahhoz tartósan kint kell élni, illetve ismerni kell azokat a nyelvi finomságokat, szófordulatokat, amiket gyerekkorban sajátítanak el.


Pl. kiderül hogy küldöldi vagy ha nem vágod az óvodás, meg játékos szavakat.

Pl. teeny-weeny, ouchie-koochie, etc.

2020. jan. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!