Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Sose fogok anyanyelvi szinten...

Sose fogok anyanyelvi szinten tudni angolul?

Figyelt kérdés

Megvallom, kicsit el vagyok keseredve.


5 éve dolgozom egy nagy nemzetközi multinál Budapesten, rengeteg külföldi kollégával, ahol az emailezés és a telefonos meetingek is mindig angolul mennek. Sokszor beszélek japánokkal, indiaiakkal, angolokkal, amerikaiakkal és mexikóiakkal, és úgy 90%-ban értem is, amit mondanak, és én is ki tudom fejezni, amit akarok.


De majd minden harmadik-negyedik nap hallok egy-egy új szót és kifejezést (amit mindig ki is jegyzetelek magamnak, és az unalmas metró- és buszutakon tanulgatom őket), de egyszerűen elkeserít, hogy sose lesz olyan, hogy már mindent tudok, és nem találkozok új szóval/kifejezéssel.


Illetve mikor angolokkal/amerikaikkal beszélek érzem, hogy ők sokkal gyorsabban és árnyaltabban tudják magukat kifejezni, sokkal inkább jönnek nekik automatikusan a phrasal worb-ok (például ők jellemzően put off-ot mondanak, én postpone-t).


Tudom, hogy ők native englishek és angol környezetben nőttek fel/élnek, de én is nagyon nagyon szeretnék ilyen szinten tudni angolul.


Van erre bármi mód, azt leszámítva, hogy kiköltözöm Londonba vagy New Yorkba?


A szabadidőm egy elég jelentős részét is rá szoktam áldozni az angol tanulásra, de nem tudom van-e értelme ezek után.


2018. febr. 27. 22:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 éves élek Angliában, és még ma is előfordul, hogy számomra idegen szavakat hallok. A szlengekről nem is beszélek. Ilyenkor mindig mondom, hogy írd körül a szót, mert nem értem. Az ember holtig tanul. Amúgy gondolj arra, hogy te magyar emberként, magyar anyanyelvvel is hallasz sokszor olyan magyar szavakat aminek a jelentését sem érted, mert eddig sosem hallottad.
2018. febr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Elegendő tanulással elég sok mindent meg lehet tanulni. Akár az anyanyelvi szintet sem zárnám ki, de ahhoz szerintem mindenképp kéne angol-ajkú országban élned legalább pár évet. (De kicsi akcentus szerintem mindenképp lesz, attól nem szabadulsz.)


Én 13 éves voltam amikor Angliába költöztünk. Ide jártam High School-ba, College-ba, és most kezdem az egyetemet.

Viszont a mai napig rengeteg olyan kis szócskát hallok amit még életembe nem hallottam. Minden nap van valami új. Persze a legtöbbjét már megértem a szövegkörnyezetből, de akkor is rossz érzés. Legfeljebb megkérem az illetőt, hogy írja körül azt a szót amit éppen nem értek.

Ezen nem kell bánkódni, még az angol anyanyelvűek is találkoznak számukra új szavakkal. Tapasztalat :)

2018. febr. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezzel kicsit megnyugtattatok, aranyosak vagytok! :)
2018. febr. 28. 01:56
 4/20 anonim ***** válasza:

Mindig lesz új szó,mert a nyelv fejlődik, magyar új szavak is képződnek,bár egyszerűbb angol szavakat találni, egyszerűen azért mert újfajta dolgokat hozunk létre, vagy megnő a használati gyakoriságuk különösen igaz ez akkor,ha két szót kéne együtt használni, ilyenkor összeolvadás és rövidülés és már kész is.


pl: brexit, mansplaining

2018. febr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
.. vagy megnő a használati gyakoriságuk bizonyos szavaknak különösen
2018. febr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Sosem, meg a legjobb angol tanarok sem beszelnek anyanyelvi szinten.
2018. febr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Mansour ***** válasza:

"Van erre bármi mód, azt leszámítva, hogy kiköltözöm Londonba vagy New Yorkba?"

Van: kizárólag angol nyelvű filmeket, videókat nézz és könyveket, újságokat, internetes oldalakat olvass!

Amikor lehet, mindig angolul beszélj! Otthon is, és magadban is próbálj meg mindent angolul megfogalmazni!

Teljes anyanyelvi szintet így sem fogsz elérni, de 15-20 év alatt (ha a fentieket kitartóan gyakorlod) elég jól megközelítheted.

2018. febr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Magyarul is tudsz mindegyes szot, kifejezest? Soha nem hallasz valamit amit eddig nem tudtal, nem hasznaltal, nem hallottad? Egeszeletunkben tanulunk, megis hulyen halunk meg. Az angol nyelv is allampnkent, orszagonkent valtozik.
2018. febr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Hát, végül is igaz.

Bár inkább csak idegen szavakat, meg tájszólásos szavakat és néhány fura kifejezést, de jogos, időnként magyarba is hallok, bár azért nem olyan sűrűn, mint angolba.

2018. febr. 28. 11:42
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem, soha nem fogsz anyanyelvu lenni

1. Nem elsz angol nyelvu nyelvteruleten.

2. Magyarul gondolkozol

3. Hany angol anyanyelvu kollegad van? Vagy csak az angol a kozos nyelv?

4. Abbol a korbol mar kinottel, mikor meg lehetseges egy idegen nyelvet anyanyelvi szin ten megtanulni es beszelni.

2018. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!