Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy közép fokú német, és...

Egy közép fokú német, és angol nyelvtudás mellett mennyi energia megtanulni egy skandináv nyelvet?

Figyelt kérdés

2020. jan. 4. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Melyiket? Mert a svéd eléggé hasonlít a németre, így azt könnyű lenne, de a finn vagy a norvég teljesen más tészta.
2020. jan. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A finnt, nem akarom ide keverni, mert más nyelvcsalád, de nekem az is tetszik. Azt hittem, hogy a svéd, és a norvég nagyon közeliek.
2020. jan. 4. 23:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Közeliek de mégis inkább angolra vált az összes svéd mikor norvégokkal kell beszélnie. A dánokról ne is beszéljünk, azok még egymást sem értik. (Nem vicc, a dán gyerekek kezdenek eúrópában legkésőbb beszélni mert egyszerűen nem értik szüleik mit mondanak.)
2020. jan. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
A finn nem skandináv nyelv, hanem finnugor, azt szerintem vegyük most ki a képletből. Természetesen egy nyelvet megtanulni mindig nagy erőfeszítés, de ebben az esetben az angol és a német is segíteni fog. Eleinte. A német a germános szókinccsel, az angol a nyelvtani szerkezeteivel (szórend, igeidők, ragozás (hiánya)). Aztán ha eljutsz egy bizonyos szintre, inkább akadályozni fog a sok áthallás a nyelvek között, amikor én svédül tanultam, ki kellett zárnom teljesen a németet, hogy ne érezzek késztetést arra, hogy folyamatosan a mondat végére rakjam az igét. El is felejtettem németül, bár eleve nem voltam túl magas szinten, csak közép érettségim van. De azért segítenek sokmindenben, szerintem főleg abban, hogy nem kell szavakat magolni, mert van közös szókincs, ezért egy idő után az ember magától kitalálja, hogy egy-egy tök ismeretlen szó mit jelent. Ami a skandináv nyelvek közelségét illeti, nagyon kicsi választja el őket attól, hogy egy nyelv különböző dialektusai legyenek. Írásban én a dánt és a norvégot is értem, de a kiejtés a dánoknál tényleg nehezített pálya, a norvégokat 70%ban értem hallás után. Nem mindenki vált át angolra, vannak, akik simán közelítik a kiejtésüket a másik nyelvhez. Én rengeteg Svédországban élő dánt ismerek, ők egyszerűen felvették a svédes kiejtést. Aki nem találkozik naponta a másik két országból származókkal és nincs hozzászokva, az meg átvált angolra, de ez meg inkább lustaság. Ha amúgy ki kell választanom a legegyszerűbb skandináv nyelvet a három közül, a svéd lenne az, kiejtés és nyelvtan szempontjából is, de itt talán elfogult vagyok. Szóval szerintem vágj bele, a német/angol segít, de attól még tedd oda magad, mert akármilyen nyelvet tanulsz, az nem megy munka nélkül. :)
2020. jan. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
“ Mert a svéd eléggé hasonlít a németre, így azt könnyű lenne, de a finn vagy a norvég teljesen más tészta.” A sved meg a norveg egyatalan nem mas “teszta”...
2020. jan. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igy van, a norvég meg a svéd nagyon hasonlit. Viszont a déli svédek a dialektus (skånska) miatt jobban megértik a dánokat mint az ország többi részén élök.
2020. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!