Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Manapság a fiatalabb korosztál...

Manapság a fiatalabb korosztály nagyobb része megfelelő szinten beszél legalább egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Mindig azt hallani, hogy idegennyelv-tudás terén sereghajtók vagyunk. Ugyanakkor - ez csak saját megfigyelés és nem hivatalos felmérés - szerintem huszon- vagy harmincéves honfitársaink elég nagy része ért valamilyen idegen nyelven. Azt nem tudom hogy társalgási vagy magasabb szinten, de ez a véleményem. Más mit gondol erről?
2020. jan. 5. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Mi az, hogy "fiatalabb korosztály", "nagyobb része" és mi a "megfelelő szint"? Anélkül hogy ezeket meghatároznád nem lehet válaszolni a kérdésedre.


Van fejlődés, a mostani mondjuk 25 évesek nagyobb része beszél idegen nyelven mint mondjuk a 40-esek.

2020. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A kérdés kifejtésében elmondtam, hogy huszon- és harmincévesekre gondoltam, a megfelelő szint pedig az, amikor gyakorlatilag minden élethelyzetben meg tudja értetni magát, ez nálam a társalgási szint.

De mégis válaszoltál a kérdésemre, és a te benyomásod is az, hogy igen. Most már csak a sereghajtó kérdés nyitott.

2020. jan. 5. 13:41
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Most hogy akkor egyértelműsítetted ("a megfelelő szint pedig az, amikor gyakorlatilag minden élethelyzetben meg tudja értetni magát, ez nálam a társalgási szint") a válasz egyértelműen az, hogy nem.


A 20 és 40 év közöttieknek csak egy viszonylag kis százaléka beszél társalgási szinten idegen nyelvet. Tippelni nem akarok, de egészen biztosan 20 százalék alatt van, én a 10% alatton sem lepődnék meg.

2020. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A mai 20-30 közti fiatalok TANULTAK valamilyen idegen nyelvet.

Egy részük (max a fele-harmada) esetleg ÉRT is valamennyit azon a nyelven.

Beszélni csak igen kis hányaduk tudna.

Ez a nyelvtudás igen messze van a megfelelö szinttöl, legfeljebb elkezdödött a jó irányba haladás, de még az út nagy része hátra van!

2020. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Angolból C1, olaszból B2 szintű nyelvvizsgám van, az előbbi nyelvet naponta használom.

Ahogy én látom (idősebb ismerőseim kapcsán) a többségük általában egy nyelvet tanul(t) meg magyarul, és ezen legtöbbször társalgási szinten ért és beszél.

Persze mindenhol vannak kivételek.

19/L

2020. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Előrelépés az van, de siralmas a helyzet. Boldognak-boldogtalannak van nyelvvizsgája, de ha meg kell szólalni, nagyon kevesen tudnak értelmes, összefüggő, ne adj Isten összetett mondatokban beszélni.
2020. jan. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsga meg a nyelvtudás két különbözö dolog, nem sok köze van egymáshoz!
2020. jan. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Eltérőek a tapasztalatok. Szerintem mostanában - mivel sok a külföldi érdekeltségű foglalkoztató - több helyre kell a nyelvtudás, akár szakmai. Legalábbis a jobban fizető helyekre.

Csak ezért gondoltam, hogy manapság többen beszélnek idegen nyelvet.

2020. jan. 5. 15:41
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:

Az biztos, hogy változott a helyzet, mert valamikor még az orosz volt oktatva, de annak nem volt általánosan haszna. Ma inkább angolt és németet tanulnak, és ez már használható, főként az angol, mert az első számú világnyelv, amit a világ legtöbb országában lehet használni.


Tény a helyzet javulása, de én is harmadára, felére tippelném azokat akik jobban is tudják használni. De ismerek olyan fiatalabb korosztálybelit, aki tanult angolt, nem egy túliskolázott valaki, és azért chat-el angolul, vagy valahogy ezért megért egy Youtube videót. Többet ér a semminél még egy kicsi is a nyelvoktatásból és szerintem az egyik legjobb dolog a mai oktatásban.


Gondolom a folyékony társalgási szint már ritkább, de másból sem jelesre végez mindenki, angolból sem.

2020. jan. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!