Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy van japánúl a "Karma"?

Gergely006 kérdése:

Hogy van japánúl a "Karma"?

Figyelt kérdés

2féle képpen látom...

カルマ(ez lenne ami tetszik)

Tetkóként szeretném magamra varrni 2dolog után is tisztelegve. De nemtudom, hogy hogyan írják le...és, hogy olvassák a japánok. Helyes ez így egyaltalán?

(カルマ)



2020. jan. 17. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Tetováld rá magyarul. Az nem menő?
2020. jan. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Japán mániám miatt nem, ezért akarom azon a nyelven
2020. jan. 17. 19:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Az csak az angol szó japán átírása, kiejtve "karuma".
2020. jan. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

業 a karma, vagyis a kamma, de írható még ごう módban is.

Az első a fő jelölése, az ok-okozati összefüggéssel kapcsolatos milyenségek törvénye a taoista, buddhista és hinduista tanokban.

Persze ennek megértése nem egyszerű, nem csak ok és okozat van, hanem variációk hatásai, egymásra gyakorolt különféle erők elemzése, akár évezredekig.

A te jelölésedben カルマ is karma, de nem ugyan az a karma, hanem csak mint szó, karma, de nem kifejezés.

2020. jan. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A nyakamra akartam egymás alá a "Kandzsiait". Ezekszerint egy kandzsi is van mint kifejezés rá🤔...
2020. jan. 18. 09:05
 6/7 anonim ***** válasza:

業 jó lehet, bár lehet rosszul tudom, mert csak kínaiul tudok, és én nem így írnám, de nem Kínáról van szó:).


Amit te írtál, カルマ az katakana. Legalább az írásrendszerek közti különbséget tudhatnád, mielőtt "riszpektből" magadra varratod.

2020. jan. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jav.: A 業 helyes, csak nem ismertem fel :) Az egyszerűsített változatát ismerem csak.
2020. jan. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!