Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Akik autodidakta módon tanulna...

Akik autodidakta módon tanulnak nyelveket: hogy haladtok? Milyen módszert használtok?

Figyelt kérdés
És nem utolsó sorban: milyen nyelvet tanultok? Mennyi idő alatt jutottatok el eddig? Szóval nagyjából mindenre kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatban :)
2010. júl. 22. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én most nem tanulok semmit, de alapvetően így tanultam meg angolul (felsőfok), és az olaszba is belekezdtem, bár abban nem túl messzire jutottam.


Az alábbi tapasztalataim vannak:


- Azért én mindkét esetben beiratkoztam egy három hónapos kezdő kurzusra, hogy valami elképzelésem legyen a nyelvről. Aztán láttam, hogy egyedül sokkal gyorsabb, kényelmesebb és hatékonyabb.


- Fontos, hogy jó könyveid legyenek. Egy nyelvtankönyv elengedhetetlen. Én ezt mindig angol nyelvű kiadványból szereztem be, a magyarok pocsékok, de ha más nincs, azzal is lehet. A nyelvtankönyvön felül kell egy szókincsfejlesztő könyv és természetesen szótárak. Én itt is az angol/olaszt használtam, angolban meg már nagyon az elején az ő egynyelvű szótáraikat.


- Én próbálok a gyerekek módszerével tanulni, mert az a leghatékonyabb. Ez a globális módszer, tehát hagyom magamra zúdulni az egész nyelvet már az elején válogatás nélkül. Először is végigveszem pár hét alatt a teljes nyelvtant, hogy értsem a lényegét. Ez azért már ad egy felismerési szintű tudást. Használni magadtól még nem nagyon tudod, de szövegből már felismered. Tehát azzal teljesen szakítani kell, amit a nyelviskolák csinálnak, hogy apró részletekben haladnak, és megkövetelik, hogy tökéletes legyen. És a nyelvtan közepe-vége felé már elkezdek olvasgatni. Én nem tankönyvből olvastam, hanem egyből az életből olyan egyszerű szövegeket, amik érdekeltek is. Aztán utána újra át lehet menni a nyelvtanon most már a rögzítés szándékával. De még mindig nem lesz tökéletes. Közben egyre többet olvasol, a nyelvtani részeket meg időnként részleteiben visszanézed, próbálod memorizálni. A net nagyon megkönnyíti ezt a tanulást, mindenütt vannak kis hírecskék, rövid írások.


- Fontos elem a helyes kiejtés és ezzel összefüggésben a beszédértés. Ha van, szerezz be kiejtési könyveket, vagy tanulmányozd a nyelvtankönyv erre vonatkozó részét, és gyakorolgasd, de már kezdettől fogva hallgass eredeti nyelvű szövegeket, nézz tv-ket, főleg híreket, mert az könnyebben követhető. Nagyon segítenének a feliratos filmek, de ez sajnos Magyarországon nem jellemző, mindent szinkronizálnak.


- A leggyengébb láncszem a beszédkészség, mert magunkkal ugye nehezen beszélgetünk. De ez is áthidalható, adj magadnak kis feladatokat, próbálj rövid témákat elmondani, meg amit olvastál, utána szóban összefoglalni.

2010. júl. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon jó tippjeid vannak!
2010. júl. 22. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!