Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tanultál már valamilyen...

Tanultál már valamilyen nyelvet autodidakta módon (=önállóan)? Bevált, eljutottál így legalább alapszintre?

Figyelt kérdés
Én olaszt és finnt tanulom magamtól, és az olasz jól megy, legalábbis ami az írást és olvasást jelenti, még nem olyan rég vágtam bele, de alapfokú ismeretek egyre jobban mennek (egyébként angol és német felsőfokú / középfokú nyelvtudásom van - de szívesen ismerkednék még más nyelvekkel is)
2010. júl. 6. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanultam olaszt kb 2-3 hétig hanganyagból, néhány mondat még visszacseng, vagy ha halloma szavakat beszédben akkor beugrik hogy kb miről is lehet szó..


De ha nem használja az ember akkor elfelejti sajnos..

2010. júl. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én a jelbeszédet tanultam,de abbahagytam, pedig jól ment:) de ez már nagyon régen volt.
2010. júl. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Én most kezdtem el az oroszt, teljesen nulláról, és még sosem tanultam! Hát eddig a második leckénél tartok. Nem mondom, hogy fogok tudni beszélni, biztosan kell majd tanár is hozzá....nagyon nehéz, hiszen más betűket használnak.

De pl. a spanyol nyelvtudásomat szeretném visszahozni, mert valamikor középfokon ment, most azt is magamtól kezdtem el újra....persze azok a nyelvek, amelyek európai írással működnek sokkal könnyebbek!

De szeretnék én is minél több nyelvet elsajátítani!

Sok sikert hozzá neked is! :)

2010. júl. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nos ha hiszik ha nem, mert nyiván sokan nemkem esnek mindjárt, de én a spanyolt úgy tanultam meg abszolút magamtól, hogy eg yközépfokú állami C-t letettem belőle kb fél év alatt


nem ám magántanár meg tanfolyam meg anyám tudja mi .. a nag yfrászt, semmi lehetőség nem volt és még most sincs itt ahol lakom, és lám baromi sok energiával ugyan, de tökéletesen meg tudtam tanulni magamtól is

2010. júl. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én spanyolt tanulok egy ideje, jól is haladok vele, csak kevés az időm:(
2010. júl. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Angolul tanultam meg teljesen magamtól, és ma már felirat nélkül nézem az amerikai sorozatokat, és így is simán megértem kb. 98 %-át. A maradékról meg általában kiderül, hogy valami szakkifejezés vagy nálunk ismeretlen márkanév, vagy (pop)kulturális utalás.


A módszerem egyszerű: először a kiejtést és a nyelvtant kell elsajátítani akár csak egy párszáz szavas szókinccsel, és ha ez már magabiztosan és helyesen megy, akkor a többi már "csak" szókincsbővítés, az meg úgyis életünk végéig tart ;)


Most spanyolul tanulok hasonló módszerrel: a nyelvtant és a kiejtést már elsajátítottam, most már a szókincsem gyarapításán dolgozom.

2010. júl. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%
Spanyolt tanulok, egyelőre ott tartok, hogy rengeteg szót tudok és felismerek beszélt szövegben, de egy értelmes mondatot nem tudok összerakni, mert a nyelvtannal keveset foglalkoztam.
2010. júl. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!