Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik mai nyelv hasonlít...

Melyik mai nyelv hasonlít legjobban a latinra?

Figyelt kérdés
Sokak szerint az olasz, de hallottam már olyat is, hogy a portugál. Aki kicsit jártasabb a témában; mi az igazság?

2020. febr. 9. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

ma ismert újlatin nyelvekhez, úgymint: portugál, spanyol, katalán, francia, olasz és román. A 15. századra az újlatin nyelvek túllépték Európa határait és a spanyol, portugál és francia terjeszkedés során eljutottak Amerikába és Afrikába. Napjainkban már az újlatin nyelvek anyanyelvi beszélőinek kétharmada Európán kívül él.


forrás

[link]

[link]

2020. febr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10 % az angol szavaknak latin eredetű.
2020. febr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
87%

3 feltevés van, mind a három más ok miatt van.


Nyelvtan szerint a Román nyelv, amely megtartotta a 3 nemet (Hn, Nn, Sn) illetve 3 olyan "eset", amely a Latinból származik, míg a többi Új-latin nyelvekben az nem lelhető fel.


Kiejtés/Fonematika szerint a Szárd (Szardíniai), ami különb mint az olasz. Ez a sziget elszigeteltsége miatt adódik, így nem érte sok külső hatás.


Szókészlet szerint pedig az Olasz, amely egyértelmű okokból adódik.


Úgy összességében a Szárdot tartják a legközelibb nyelvnek ha minden faktort összevetünk.


Mario Pei felmérése szerint ennyi az eltérés a Latin és az Új-Latin nyelvek között


Szárd 8%,

Olasz 12%,

Spanyol 20%,

Román 23.5%,

Okcitán 25%,

Portugál, 31%,

Francia 44%

2020. febr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. :)
2020. febr. 10. 20:09
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Legközelebb a mai nyelvek között a szárd van a latinhoz.
2021. jan. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Előző vagyok. Attól, hogy lepontozol, attól még igaz, amit írtam :) szánalom
2021. jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
@pk1990 Ha azt gondolod, hogy én pontoztalak le, tévedsz. Csak most látom a válaszod és köszi neked is :)
2021. jan. 28. 12:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem rád gondoltam, bocsi, félreérthető volt :)
2021. jan. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!