Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelv hasonlít a...

Melyik nyelv hasonlít a legjobban hangzás tekintetében a magyarhoz?

Figyelt kérdés
Török? Szláv nyelvek? Ezekből sok a kölcsönzött szó.
2019. jún. 22. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hangzásra a finn, észt.
2019. jún. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, max a középkori magyar hasonlított jobban.
2019. jún. 22. 22:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarként ezt nagyon nehéz megítélni. Én is keresgéltem már neten, mások milyennek hallják, de mindenki kicsit máshogy ír róla.

Van, aki finn, észt, török nyelvhez hasonlítja, van aki valamilyen ókori ó-germánhoz. Néhányuknak a Gyűrűk ura film kitalált mordor vagy hasonló nyelvei jutnak eszébe, egy valaki még a klingont is írta. Egy török ember nagyon hasonlónak hallja a törökhöz, szinte mintha értené, és a magyar szavak kiejtése is könnyű neki. Nagyon sokan írják, hogy nem hasonlít egyik általa ismert nyelvhez sem, mintha valami kitalált, teljesen idegen nyelv lenne. (Páran azt is írják, hogy nevetniük kell, ha magyar beszédet hallgatnak.)

A szláv nyelvekhez nem igazán tartják hasonlónak, tehát azt érzik, hogy a környező nyelvekhez nem hasonlít. Persze itt főleg a hangzásról, ritmusról, hanglejtésről van szó, mennyire gördülékenyek a mondatok, torlódnak-e mássalhangzók, általában milyen hangzókból, fonémákból építkezik, stb., tehát nem az érthető kölcsönszavakat keresik.


[link]

[link]

stb...

2019. jún. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Beszéltem finnekkel, ők azt mondják, hogy ha nem figyelnek oda azt hiszik, hogy finnül beszél a magyar, amíg észre nem veszik, hogy egy szót sem értenek. Egyikük nyaralt Szlovákiában és a szlovákok is magyarnak nézték a nyelve alapján. A törökök szintén nagyon hasonlónak mondják a magyar hangzást a törökhöz, ugyanígy vélekednek a finnről is. Ezek a legnépszerűbb vélemények.


Pár leírás, amit külföldiektől hallottam a magyar hangzásáról.


- Német és török keveréke.

- Részeg finn.

- Tünde nyelv a Gyűrűk Urából.

- Olyan mint egy kitalált nyelv.

- Orosz?!?!?!

- Hasonló a Baszkhoz.

- Hasonló a Grúzhoz.


A románok véleményét nem nehéz kitalálni. Nekik a magyar az lónyelv és azt mondják pár másodpernél nem tudják tovább hallgatni. De ennek a véleménynek más okai vannak.


A nyugatiak egy ilyen érdekes, misztikus, varázslatos hangzású nyelvenek tartják a magyart.

2019. jún. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2019. jún. 23. 21:19
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"érdekes, misztikus, varázslatos hangzású nyelvenek tartják a magyart"

Mármint egy olyannak, ahogyan a mekegő kecske törökül beszél, igen.

2019. jún. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6 os. A török nem mekegő nyelv, az inkább ilyen "csülüm-bülüm". Amúgy nem tudom, hogy neked ki mondta ezt, de én még senkivel sem találkoztam, aki mekegéshez hasonlította volna. Vagy ez a saját meglátásod? Sokak találják hasonlónak a Gyűrűk Ura nyelveihez, ezért érzik misztikusnak, amúgy Tolkien mintázott egy nyelvet a filmben a finnről, ha jól tudom, úgyhogy így logikus az előbb említettekkel is.
2019. jún. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
52%
Én egyszer meghallgattam egy manysi zenét meg egy hanti parlamenti beszédet, borzalmas a hangzása ezeknek a nyelveknek, olyan mintha nem tudná eldönteni az illető hogy beszélni akar-e vagy sem. Szerintem a magyar is hasonló hangzású lehet, borzalom.
2019. jún. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Brassens válasza:

Albániában töltöttem magányosan egy hetet. Az étteremben, ahol étkeztem, folyton kapkodtam a fejemet, mert a szomszéd asztalok felől azt hallottam, mintha magyarok beszélgetnének. Jobban fülelve kiderült, nem, albánul. De a nyelv zenéje, a hanglejtése teljesen magyar hatású volt.

Ha hozzám szóltak, sosem éreztem ezt. A két nyelv között nincs rokonság. Nem is tudom, ők milyen nyelvcsalád. Sok rokonuk nem lehet.

2020. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: az indoeurópai nyelvcsaládnak egy önálló ága, így távoli rokona szinte az összes európai nyelvnek. A legközelebbi rokona az ókorban kihalt illír nyelv, de ez sincs bizonyítva 100%-osan.
2021. jan. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!