Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Spanyol szépirodalom?

Spanyol szépirodalom?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, léteznek-e hasonló, spanyol nyelven alkotó írók, mint például Kosztolányi, Dosztojevszkij, Victor Hugo, stb... Komolyabb témájú, letargikusabb regényekre vagyok kíváncsi, a szerelem, család, boldogság, mint témák nem igen érdekelnek. Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

2020. febr. 29. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Miguel de Unamuno: A köd (Niebla)

Miguel Ángel Asturias: Elnök úr (El Señor Presidente)

Augusto Roa Bastos: Yo El Supremo [ezt csak ha tudsz spanyolul, nincs lefordítva]

Augusto Roa Bastos: Embernek fia (Hijo de hombre)

Carlos Fuentes: Artemio Cruz halála (La muerte de Artemio Cruz)

Mario Vargas Llosa: A Kecske ünnepe (La fiesta del chivo)


Hirtelen ennyi jut eszembe. Ha nem csak spanyol nyelven alkotó író jöhet szóba, akkor tudom még ajánlani a brazil Jorge Amado-t is :)

2020. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. márc. 10. 17:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A XIX. század legnagyobb spanyol regényírója Benito Pérez Galdós ( [link]

A XX. századi irodalomhoz az említettekhez fontos hozzátenni Gabriel García Márquezt is.

2020. márc. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%
1-es válaszoló vagyok. A kérdező direkt olyanokat kért, amiben nincs szerelem-család-boldogság. Nyilván Márquez elég magas labda, de ő pont ezeket a témákat boncolgatja.
2020. márc. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!