Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hat éve spanyolországban...

Boribanfalvis kérdése:

Hat éve spanyolországban lakom és most hazaköltöznénk Budapestre. Hogy tudnám bepótolni ezt a 6 év magyar nlyelvtan, irodalom, földrajz és történelem anyagot hat hónap alatt?

Figyelt kérdés

2020. márc. 5. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy.
2020. márc. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mért pont 6 hónap alatt? Hányadikos vagy?
2020. márc. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyi tantárgyból meglehet csinálni. Én Angliában élek, és szeptemberre már otthon szeretnék lenni, otthon szeretnék gimibe járni. Nálam a 7. és 8.osztály maradt ki, és a gimnázium 1. éve sincs meg, mert otthon már elsős lennék, de azt nem kell bepótolnom, csak így 1 évvel később kezdem gimit mint a többiek kezdték.


Én már tavaly nyár óta tanulom ennek a 2 évnek az anyagát. Május végén fogok vizsgázni a 7.osztályból és Augusztusban a 8.osztályból, de nekem minden tantárgyat meg kellett tanulnom. A 7-es anyagot, azaz 1 tejes tanév anyagát viszonylag gyorsan megtanultam,tavaly nyáron júliusban kezdtem és szeptemberben végeztem is vele, de ebben benne volt az, hogy mindent részletesen tanultam meg, tehát nemcsak nagyjából. Ha csak nagyjából tanultam volna, hogy valamit azért tudjak, azzal meg augusztusban végeztem is volna. Nem ismerem a helyzetedet, de ha ilyen kevés időd van megtanulni, akkor szerintem ne menj bele nagyon a részletekbe, csak nagyjából tudj valamit a legtöbb témából, és ha olyan gyorsan tanulsz mint én vagy gyorsabban akkor 1 év anyaga meglehey 1 hónap alatt, de akkor tényleg minden nap, minden percben tanulnod kell, hogy nagyjából tudj valamit.


Neked annyiból könnyű, hogy nem az összes tantárgyat kell. Én a nyelvtant és az irodalmat együtt tanultam. A történelmet külön és a földrajzot megint külön.


Sok tanulás és kitartás kell hozzá, de ha nem adod fel akkor meglesz valahogy! Sok sikert! :)

2020. márc. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

En, mint szulo biztos nem cipelnem vissza a gyerekemet ebben a korban, megnehezitve a tanulmanyait.

Kivarnam, ha akar mehet magyarorszagi egyetemre.

2020. okt. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!