Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miféle 'tájszólást' hallanak...

Miféle 'tájszólást' hallanak mások a beszédemben?

Figyelt kérdés

Nem mindig, viszont többször előfordult már hogy ha valakivel beszéltem megjegyezte hogy mintha lenne egy kis tájszólásom.

Én ilyenkor kissé furán érzem magam, mivel én az ilyesfajta nyelvjárást nem használom egyáltalán, úgy értem sosem 'i' betűztem meg semmi ilyen, ez kifejezetten irritál ha valaki úgy beszél.

De ez mellékes, azt szeretném kérdezni hogy te kedves olvasó ha esetleg szemügyre veszed a linken található videót, te milyen ''különlegességet'' vélsz felfedezni?

Köszönöm ha elolvastad, azt még jobban ha válaszolsz.

Minden jót. Az említett videó:

https://www.youtube.com/watch?v=ACejiVQbcSA



2020. márc. 18. 23:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Csak pár másodpercet néztem a kérdés szempontjából elég volt itt hangzik el dulgut szó a dolgot helyett, ha kritikusabban meghallgatás hallani fogod.
2020. márc. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elharapod a szavakat vagy nem is tudom hogy mondjam nem mondod ki őket rendesen elnagyolod. És így másodjára az a dulgut lehet inkább dógot.
2020. márc. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem alapvetően "lustán" beszélsz. Ezen mindenképp dolgoznod kellene, különösen, ha videókat akarsz készíteni. Így hallgathatatlan, a felét nem értem. Nem véletlenül kell a színészeknek logopédussal dolgozni, illetve beszédtechnikát tanulni; aki ki akar állni emberek elé előadást tartani, annak nagyon szépen kell beszélnie. Bár igazából mindenkinek.

Nem tájszólás ez, hanem hanyag beszéd.

2020. márc. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

"Így hallgathatatlan, a felét nem értem."


Ha tényleg nem érted az már a te nyelvtudásodat mínősíti.

2020. márc. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

En nem tudom, mifelet hallok, mert nem ismerem ezeket, de tisztan hallatszik, hogy videki vagy, abbol is, hogy a haverod akit felhivsz telefonon, ugyanugy beszel szinte, mint te. Feltetelezem nalatok ez az alap. (Masokat is hallottam mar igy beszelni, mint ti, de nem tudnam elhelyezni, hova valosiak lehettek.)

Gondolom te is hallod, hogy mas a kiejtesed mint mondjuk Viszkok Fruzsinak, ha meghallgatod az o beszedet (most hirtelen o jutott eszembe, mint pelda a nem tajszolasos beszedre).

Logopeduson kivul fogalmam sincs, hogyan lehetne ezen csiszolni.

2020. márc. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Kicsit tájparasztos is, meg ahogy az egyik válaszoló írta, mintha lustán beszélnél. Meg talán hadarsz is. Kicsit lassabban kéne beszélned, de legalábbis olyan tempóban, hogy tisztán ki tudj ejteni minden szótagot. Nem is "i" betűzöl, inkább pont az, hogy nem nyitod ki rendesen a szád, nem artikulálsz.
2020. márc. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
A dógotra én is felfigyeltem, egyébként meg enyhén nyílt és zárt magánhagzókat használsz (a és e). Pestieknek ez feltűnik. Csak kb. két percet hallgattam meg.
2020. márc. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Nem kicsi, hanem erős tájszólásod van.

Nem tudom pontosan merre laksz, de a tippem Tiszántúl, Szeged környéke.

2020. márc. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Miss Endzsi ***** válasza:
55%
Erős tájszólásod van, nekem tetszik. Ezen sem hallod? Ez is egy fajta. https://www.youtube.com/watch?v=djB6t4qOSa0
2020. márc. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 mustafa33 ***** válasza:
40%
Ez nem tájszólás, inkább igénytelen stílusú beszéd. A proli kicsit erős lenne, de arra hajaz. A gesztikulációd olyan mintha egyútal jelbeszédel is segitenéd saját érthetőségedet, ebből sokat vegyél vissza. A grimaszok, az meg nem sztínészet, hanem ripacskodás. Látom igyekezet van benned a célod elérésre, nem vagy reménytelen, de tanulni, tanulni, tanulni mondá Lenyin elvtárs, és igaza volt. Sokat tanulni, nem mindenféle önjelöltek klipjeiből, de szakemberektől. Színiiskola, logopédus, ...
2020. márc. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!