Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi ideig kell ahhoz angol...

Mennyi ideig kell ahhoz angol nyelvterületen élni, hogy már angolul gondolkodjon valaki, és ne fordítson, hanem fejben mikor gondolkozik akkor is mindent angol nyelven gondoljon át?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy ezt el lehet érni? Ha mondjuk 5-10 évig Angliában vagy Amerikában élnék ez előfordulhatnak? Vagy életünk végéig anyanyelven gondolkodunk fejben akkor is?
2020. márc. 21. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kulfoldon elek. Szamomra ez helyzettol, szemelyektol függ. Ha Magyarorszagon vagyok, akkor par ora alatt a magyar lesz ujra a dominans nyelv, azon gondolkodom, de pl. Ha ott olvasok valamit idegennyelven, akkor arrol az adott nyelven fogok gondolkodni. Ugyanigy szemelyekkel. Nem gondolkodok magyarul pl. amikor a ferjemnek tervezek valamit mondani, mert felesleges hiszen ugy se fogom azokat a szavakat hasznalni, magamat farasztanam vele. Ha meg kulfoldon vagyok, akkor az itteni nyelv lesz a dominans, es magyarul csak annyit gondolkodok, mint pl. most hogy leirtam ezt, maskulonben felesleges lenne, mert ugyse hasznalod azokat a szavakat, amiken gondolkozol es csak farasztod magadat.
2020. márc. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez nem kell ott élni, csak foglalkozni a nyelvvel - filmnézés, beszélgetés, olvasás -igen hamar rájössz, hogy egyszerüen nincs iöd mindent lefordítani, meg nem is lehet, mert nincs direkt megfelelö szó vagy kifejezés.

Másrészt ismerek olyanokat, akik 10-15 vagy több éve élnek angol területen és mégsem tudnak angolul, egy boltban esetleg elmakognak valamit, de élö beszédet, híreket, filmet megérteni nem képesek, beszélni meg szintén nem tudnak.

Szóval ez nem idö kérdése, hanem föleg a hozzáállásé!

2020. márc. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell angol nyelvterületen élni hozzá. Én még csak nem is jártam soha olyan országban, ahol az angol hivatalos nyelv, mégis úgy beszélek vagy írok angolul, hogy már eleve angolul gondolok ki mindent. Ha egy bizonyos szintet elér a nyelvtudásod, te is képes leszel rá, illetve rájössz, hogy sokkal egyszerűbb, mint fordítgatni.
2020. márc. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Soha életemben nem éltem angol nyelvterületen, de amikor angolul nézek filmet, hallgatok zenét, olvasok könyvet vagy angolul kommunikálok (pl. angol nyelvű fórumon beszélgetek másokkal), akkor mindig angolul gondolkozom közben. Máshogy nem is menne szerintem. Meg amikor fejben elképzelek valamit, mondjuk hogy egy külföldi barátommal találkozom, és éppen elmesélem neki, hogy mi történt velem aznap, akkor is angolul teszem mindezt, mintha tényleg már éppen beszélgetnénk. :)
2020. márc. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!