Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A latin nyelvtanulás valóban...

A latin nyelvtanulás valóban elősegíti más európai nyelvek tanulásának hatékonyságát?

Figyelt kérdés
Többen gondolják így. De tényleg így van?

2020. márc. 26. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyilván attól függ, milyen nyelvet tanulsz. A szerb nyelvben valószínűleg nem veszed túl sok hasznát a latinnak, de ha újlatin nyelvet választasz (olasz, francia, spanyol, portugál, román), akkor sok szó ismerős lesz már.
2020. márc. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Nekem nem segítette elő.
2020. márc. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az angol tele van latin szavakkal.

A németben is sok van, de ott jobban vannak álcázva. Nyelvtani hasonlóságokat is lehet találni.

A francia, spanyol, francia a latin átalakult formái.

2020. márc. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem rengeteget segített a fraciában.

Nemcsak a szavak hasonlósága, eredete vagy gyökere miatt, hanem főleg azért, mert a hím- és nőnem megtanulását, ami ebben a nyelvben igencsak nehéz, rendkívül megkönnyítette.

2020. márc. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, én más nyelvekkel nem kísérleteztem, csak a magyarral és az angollal, e kettőben a latin pont annyit segít, hogy ha a latin tanulásra fordított erőfeszítést a magyar vagy angol tanulására fordítottam volna, vagy pont ugyanott lennék, vagy tán előrébb. Valóban volt olyan nap, hogy hazamentem, és mondtam a páromnak, hogy ma ezeket a szavakat ismertük meg latinból, és felsoroltam neki 20 echte angol szavat, és valóban például a contain, detain, obtain, pertain, retain és sustain angol igék, ezek különféle latin igekötőkkel felszerelt egy latin ige gyerekei, és a ragozásban is vannak hasonlóságok, de ezeket angolból is meg lehet tanulni.
2020. márc. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó tanárral elősegíti, de nemcsak az európai nyelvek tanulását.

Nekem a gimnáziumi latintanárom a nyelv felépítésére mutatott rá mind a latin, mind a görög nyelv rendszerével kapcsolatban.

Ezt általánosban nem magyarázták el ilyen mélyen oroszból, persze az életkor alapján nem is lehetett még.

Azóta önállóan és tanfolyamok segítségével felsőfokon levizsgáztam több mai nyelvből, és beszédszinten tudok még párat.

2020. márc. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!