Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A Japánok miért használnak...

SIDLER22 kérdése:

A Japánok miért használnak Katakanát és Kanjit?

Figyelt kérdés
Ott a Hiragana. A Japán ábécé. Minden létező japán szót le lehet vele írni. Minek kell még ez mellé másik kettő? Ráadásul a Kanji-ról valami olyasmit is hallottam, hogy egy írásjegynek több jelentése is lehet. Egy ennyire túlbonyolított és instabil írásrendszert miért használnak? A kínaiakat megértem mert ott az van és kész. De a Japánoknál van másik 2 ami sokkalta jobb a Kanji-nál.

2020. márc. 29. 20:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Can bármi fogalmad arról, hogy milyen szinten közel lehetetlen írásrendszert váltani?


A koreaiak még nagyon régen váltottak a kínai karakterekről a hangulra, amikor a lakosság nagy része nem tudott írni-olvasni. Mivel csak egy viszonylag szűk nemesi rétegnek kellett megtanulnia egy új írást, és mivel akkoriban nem volt még annyi könyv meg dokumentum meg ilyen-olyan, a váltás könnyen megtörténhetett.


Ezzel szemben most már milliárdszámra vannak könyvek, tankönyvek, dokumentumok stb. japánul, és 126 millió beszélője van, akik nagyrészt mind tudnak írni és olvasni. Minden fontosat le kéne "fordítani" az új írásra, és évtizedekig párhuzamosan kéne használni a régi és az új írást, hiszen a felnőttek és idősek nagy részének nem lesz lehetősége megtanulnia az újat (mivel dolgoznak, a családjukról kell gondoskodniuk, stb.) az idősek pedig neki sem állnának.


Írásrendszert váltani a mai világban mondhatni lehetetlen.

2020. ápr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
De nem az volt a kérdés, hogy le lehet-e váltani. Hanem, hogy miért használják ezt? Hangalak jelölő karaktert 1000 évvel ezelőtt is kitalálhattak volna. Vagy az új szavakat mondhatták volna másképp. Ez az ő bajuk. Én csak szerettem volna megérteni, hogy azért van 3 írásjegy mert ennyire muszáj vagy csak azért mert annó nem gondolkodtak előlre.
2020. ápr. 4. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!