Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Koreai nyelvtudás a mai...

Koreai nyelvtudás a mai világban hasznos lenne?

Figyelt kérdés
Lehetőségem lenne kimenni Szöulba, így elég jól megtudnék tanulni koreaiul. Kicsit vannak kételyeim, hogy semmire sem megyek vele. Mit gondoltok?

2020. ápr. 5. 20:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem igaz. Koreai - magyar tolmácsra is igény van. Most is van olyan hírdetés. Koreai szakos ismerőseim sem angol anyanyelvűek, mégis kaptak ajánlatot koreai cégektől. Nyilván nem olyan kell nekik, aki kettessel éppen átment mindenből. Semmivel nem haszontalanabb nyelv a koreai, mint a japán, kínai vagy akár orosz. Tény, hogy a német több helyre kell, de a ritkább nyelv sokkal jobban is fizet. A holland, svéd is jó választás anyagilag. Ha nem ázsiait nyelvet keres az ember tanulni.
2020. ápr. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Én is úgy vettem észre, hogy keresettek azért ezek a nyelvek. A samsungos hirdetést pl én is láttam. Az angol pedig manapság alap, mintsem különleges tudás.
2020. ápr. 11. 17:20
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

nem azt mondom hogy abszolut nem az meg igaz hogy jobban fizetnek érte viszont! országszerte talán van 10 állás (itt) míg angol és németből van több 100 ezer! ez a nagy különbség! az meg igaz hogy felvesznek olyant is nyilván viszont ha van angol anyanyelvű ember akkor azt 100% hogy előrébb veszik mondhatni a főnök közvetlen rokona szintű protekció szinten van...!!!

igen nem rosszabb mint a kínai vagy japán vagy orosz hanem ugyan olyan... ":S a lényeg lehet hasznosítani de nem úgy mint az angolt és németet.......

azaz nem hasznos hanem hasznosítani lehet de azt is ritkán...

le vázolom...!

angol:

-bármely külföldi országban beszélik szóval turistaként és munka lehetőségként is a legjobb.

-itthon is nagy a kereslet rá sőt a legtöbb helyre előnynek számít.

-új emberekkel is beszélhetsz vele pl külföldiekkel az egyetemekről meg hasonló

-tanulási és infó gyűjtési szempontból is nagyon hasznos!


a lényeg sokkal nehezebben lehet hasznosítani mint az angolt...! de pl ha te kimész oda akkor nyilván nagyon hasznos lesz de jó azért +-ba az angol tudás is mert akkor még több lehetöséged lesz

2020. ápr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
69%
angol nélkül szerintem ne menj ki! mert sokkal nehezebb lesz boldogulni
2020. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Angolul felsőfokon beszélek, emellé szeretnék még tanulni valamit. És jött ez a lehetőség. Szóval ne írjatok ilyen németet meg újra az angolt, mert felesleges.
2020. ápr. 13. 09:53
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Akkor tanuld a koreait! Csak szóltam hogy magyarul senkisem fog alkalmazni mert csak a magyar koreai közel sem elég! A koreaiak nem tudnak magyarul ezért kell az angol! Látod ehhez is angol kell...
2020. ápr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!