Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek aki manapság csak...

Szerintetek aki manapság csak 1 idegen nyelvet beszél a magyaron kívül az analfabétának mondható?

Figyelt kérdés

Manapság már egyre többen beszélnek legalább 2 de inkább több idegen nyelvet. Mindez a fiatalabb korosztályra jellemző (16-30 év)

30 és 50 év közöttieknek az átlaga egy idegen nyelvre tehető. 50 év felettiek pedig perfekt magyarok.


Ebből a statisztikából az vehető ki, hogy kiöregedő félben vannak azok akik 1 illetve egy idegen nyelvet sem beszélnek, az új generációban pedig már szinte analfabétának lesz mondható aki legalább 2 idegen nyelvet középszinten nem sajátít el.

Mi a véleményetek erről?



2020. ápr. 7. 13:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Se az ismerős körében, sem a munkahelyenen nem jellemző az, hogy 2 idegen nyelvet beszélnének, pedig szellemi munkát végzek, vezetőkkel dolgozom és 2 diplomát szereztem. Csoporttársaim közül a többségnek is csak 1 nyelven beszélt. 2-t tanult, mert gimnáziumban tanítanak második nyelvet, de azt nem mondható tudásnak
2020. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem helytállóak az adataid. Sok fiatal van, aki még a magyarral is küszködik. Az analfabéta nem azt jelenti, hogy nem beszél az illető idegen nyelvet, hanem azt, hogy nem tud írni-olvasni.
2020. ápr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az analfabéta nem ezt jelenti, és nem, abszolút nem jellemző a 2 vagy több nyelv használható ismerete. Sokan az egy tanult nyelvüket is elfelejtik az évek alatt, mert nem használják.
2020. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Én 17 éves vagyok, és tapasztalatom szerint az én korosztályomban elég ritka, hogy valaki 2 idegennyelvet beszéljen legalább középszintűen, vannak néhányan, akik leteszik a B2-t is a 2. tanult idegennyelvből is, de ez átlagon felülinek számít, az angol B2 viszont átlagosnak.
2020. ápr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#2 Nem konkrét analfabéta nyilvánvalóan nyelvtudásnak a hiánya, szimplán a társadalom többi részétől annyira el van maradva ilyen téren, hogy rá illeszthető az enyhe analfabetizmus. Egyébként én is csak egy idegen nyelvet beszélek, ezért is vetődött fel bennem a kérdés, pedig biomérnökin tanulok, de azért itt a hallgatóknak a zöme képes középszintű kommunikációt alkotni angolul, németül, franciául/olaszul/spanyolul/oroszul.
2020. ápr. 7. 13:50
 6/15 A kérdező kommentje:

De akkor úgy látom a kommentek alapján, hogy ezt csak én tapasztaltam így :D


Mindenesetre köszönöm szépen a válaszokat :)

2020. ápr. 7. 13:51
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért ami felsőfokú végzettségért teperő hallgatók között gyakori, azt nem lehet kivetíteni a teljes társadalomra.
2020. ápr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem korrekt amit irsz.

Személy szerint en tobb nyelven tudok beszelni de nem azert, hogy esetleg felvagjak vele hanem azert mert nekem a nyelvtanulás a hobbim.

Jelenleg koreaiul tanulok, de nem tartom azokat analfabétanak akik max angolul tudnak a magyaron kívül.

2020. ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Akkor vegyük semmisbe a kérdésem :D Kicsit el voltam tájolódva :D


#8 Csodás hobbi, sok sikert kívánok hozzá :)

2020. ápr. 7. 14:00
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

"#2 Nem konkrét analfabéta nyilvánvalóan nyelvtudásnak a hiánya, szimplán a társadalom többi részétől annyira el van maradva ilyen téren, hogy rá illeszthető az enyhe analfabetizmus."


Mármint a társadalom melyik többi részétől van elmaradva az, aki csak egy idegen nyelvet beszél? Attól a kb. 98-99%-tól, aki csak magyarul (sok esetben még azt is csak alapfokon) beszél? Vagy attól a kb. 0,01%-tól van elmaradva, aki legalább két nyelvet beszél társalgási szinten?

Ha utóbbira gondoltál, akkor azt a 0,01%-ot inkább ne nevezd a társadalom többi részének.

2020. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!